AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Poradna

MVDr. Alena Vaníčková, PhD.

MVDr. Alena Vaníčková, PhD.

a.v@aromafauna.eu

21.9.2021 Přípravky proti blechám:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, který z Vašich přípravků by byl nejvhodnější na “odblešení” kočky. Použila jsem, ač nerada spot Frontline, ale efekt nebyl zdaleka takový, jak jsem očekávala. Ráda bych použila přírodní preparát, nechci kočku zatěžovat chemií. Dále mám prosbu o radu, který z Vašich přípravků by byl vhodný na potlačení svědění po bleším, či komářím štípnutí. Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem a přáním pěkného dne Jarmila Č.

Odpověď:
Vážená paní Jarmilo, štípance po bleším nebo komářím štípnutím lze zakápnout přímo neředěným éterickým olejem z kopaivy (https://www.aromakh.cz/etericky-olej-kopaiva.html) nebo levandule lékařské (https://www.aromakh.cz/etericky-olej-levandule-extra.html). Pokud se jedná o větší plochy na těle, použijte neředěný FELL BALZAM ANTIPARAZIN (https://www.aromakh.cz/balzam-fell-balzam-antiparazin-pro-citlivou-pokozku.html). Ohledně odblešení – Vaše kočka aktuálně blechy má nebo hledáte repelent jako prevenci? Preventivně lze použít FAUNA SPOT (https://www.aromakh.cz/pripravek-fauna-spot-s-deodoracnim-ucinkem.html). Nicméně pro některé kočky je celkem aromatický. Dávkování naleznete na uvedeném webovém odkazu. Spot pro kočky z méně aromatických surovin aktuálně vyvíjíme a měl by být v prodeji příští rok. Pokud je kočka již zablešená, osvědčený je mycí olej HY-FLEA. U většiny koček je ale pravidelné denní koupání problematické. Lze tedy naředit mycí olej HY-FLEA 1:2 s teplou vodou, po protřepání nastříkat a vetřít přímo do srsti. Vhodná je denní aplikace po dobu 14 dní. Srst bude mastnější a bude potřeba kočku stejně občas umýt. Účinek mycího oleje podpoříte aplikací repelentně působícího přípravku INSI SPRAY. Některá stádia blechy se vyskytují a přežívají volně v prostředí a domácnosti. Po zakuklení vydrží životaschopná i několik měsíců. Proto je třeba zaměřit se i na hygienu prostředí, kde zvíře žije, důkladně čistit pelíšky, koberce, gauč, …. K tomu je vhodný přípravek THYMI SPRAY nebo FAUNA DESINF. Budu ráda za informace, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

15.9.2021 Opakované ušní záněty u kočky:
Dobrý den, paní doktorko, chceme poprosit o radu ohledně problémů s ouškem naší dvouleté kočičky. Je nalezenec, léčba svrabu, dále ušních zánětů smíšeného původu antibiotiky a kortikoidy. Jedno ouško vyléčeno hned, ve druhém se záněty opakovaly. Podezření na polyp, v 10 měsících při kastraci důkladná endoskopická kontrola, polyp vyloučen, v narkóze aplikace nějakého léčivého gelu přímo do ucha, antibiotika, čištění. Po 3 měsících obrovský zánět, výtok z ucha, kočička najednou nakláněla hlavu a úplně zavírala oko, diagnostikován polyp více než 1 cm, operace. Čištění na veterině i doma, antibiotika a kortikoidy asi měsíc s informací, že polypy mají tendenci se vracet a pokud by se tak stalo, tak na veterině provedou ablaci ucha. Čistili jsme i přes velký strach a odpor naší kočičky preventivně tak 1x za měsíc komerčním přípravkem (z veteriny) a kapali roztok s koloidním stříbrem (schváleno vet). Situace se snad stabilizovala. Ale stále máme pocit, že se asi držíme „zuby nehty”, kočička si ouško škrábe, občas vytřepe kousek hnědého mazu nebo kapku tekutiny. Ouško má lehounký odér, ale je cítit, jen když je člověk velmi blízko jejímu uchu. Nechá si ho podrbat, promnout, takže jí asi nebolí, ale možná svědí. Chtěli bychom poradit, jestli můžeme nějak podpořit obnovení zdravého prostředí uvnitř ouška po tolika zásazích do organismu a odstranit další případný zánět nějakým přírodním prostředkem? Nechceme hned běžet na veterinu pro další antibiotika, ne-li hůř :-(. Kočička má kvalitní stravu s vysokým obsahem masa, bez obilovin, snažíme se i o její psychickou pohodu. Po zákroku a čištění už se velmi bála (bohužel i nás) a naříkala. Čištění (proplachování) ouška už bytostně nesnáší, takže jí ho nechceme zbytečně provádět něčím, co se v minulosti možná úplně neosvědčilo. Viděla jsem, že na webu Aromafauna jsou přírodní přípravky i pro tento účel, ale nejsme si jisti, jaký (-é) v jejím případě zvolit, jestli jen lokálně do ouška nebo i něco dalšího? Ještě možná informaci pro Vás, že jde o levé ouško a ona má vrozenou vadu zorničky na levém očičku, nedovírá se jí na přímém světle úplně zornička, takže přivírá oko, v šeru a tmě má reakci normální (dle veterináře to ale nemá s uchem souvislost). Velmi děkujeme za radu a přejeme Vám krásný den. Martina B.

Odpověď:
Dobrý den, paní Martino, pro „udržovací“ denní péči o ucho je vhodný ušní olej FAUNA OTIS (https://www.aromakh.cz/usni-olej-fauna-otis-pri-potizich-s-vnejsim-uchem.html). Je používán právě chovateli zvířat se sklonem k zánětům uší. Obsažené éterické oleje se vyznačují protizánětlivými, antimikrobiálními a regeneračními účinky a mohou pomoci bojovat proti rozvoji zánětu. Jedná se o schválený veterinární přípravek. V případě rozvinutého polypu však k jeho vyřešení nepomůže a je třeba řešit chirurgicky. Dávkování: kápněte do ucha 2x denně jednu kapku po dobu 14 dní, po zlepšení možné jednu kapu denně či obden. Ucho lehce promněte. Pro podporu imunity lze zvolit přípravek IMUNOFAUNA (https://www.aromakh.cz/pripravek-imunofauna-k-posileni-obranyschopnosti.html). Co se týče změn na oku – pokud se jedná o vrozenou vadu, nemusí mít tyto projevy se zánětem v uchu souvislost. Odlišnosti ve tvaru nebo velikosti zorničky nebo pokleslé víčko se mohou objevovat při polypech ve středním uchu nebo při nazofaryngeálních polypech. Budu ráda za informace, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

13.9.2021 Křeče u štěněte:
Dobrý den, pejsek má i 5 hodinové křeče, propíná se do luku na obě strany, no hrůza. Doktoři neví, co se děje. Je to pejsek od kamarádky, yorkšírský terier 3 měsíční štěňátko. Kdyby šlo nějak pomoci radou a produktem...děkuji E. Poštulková

Odpověď:
Dobrý den, paní Poštulková, záchvaty mohou mít původ v poškození mozku nebo vývojové vadě, vznikají i na základě onemocnění jiných orgánů, např. jater, ledvin… V takto vážném případě je určitě nutné vyhledat nejlépe specialistu-neurologa. Při záchvatech mohou rostlinné silice pomoci svými zklidňujícími schopnostmi díky tomu, že prostřednictvím čichových nervů ovlivňují mozkovou činnost. Lze je např. nakapat zvířeti do náprsenky, do pelíšku, na látku nebo hračku a dát zvířeti čichat. Lze také v neutrálním oleji (mandlový, z vlašských ořechů, …) vytvořit s éterickým olejem směs o 1% koncentraci a provést lehkou masáž. Nejedná se ale určitě o náhradu léčby. Může se stát, že oleje nebudou psovi vyhovovat a bude se jim vyhýbat. V tom případě je potřeba aplikaci ukončit. Vhodné jsou uklidňující éterické oleje: levandule či lavandin, spajk, římský heřmánek, kadidlovník, kopaiva, meduňka, růžové dřevo (palisandr). Nevhodné: bazalka, fenykl, yzop, rozmarýn, šalvěj, libavka. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

13.9.2021 Podpora trávení u kočky:
Dobrý den, mám starší kočičku cca 13 let. Má horší trávení. Chtěla jsem se zeptat zda by byli nějaké kapičky na podporu trávení, lepší zažívání a případně něco proti běžným parazitům. Je to kočka domácí, ven nechodí. Děkuji za odpověď J. Pertlikova

Odpověď:
Vážená paní Julie, pro podporu trávení máme v našem sortimentu dietetický přípravek PAPENDO, který je kočkami dobře přijímán (https://www.aromakh.cz/dieteticky-pripravek-papendo-pro-podporu-traveni.html). Jedná se o veterinární přípravek schválený ÚSKVBL. Obsahuje i éterické oleje s antiparazitárními účinky, v obsažené dávce však ke klasickému odčervení nedochází. Aktuálně přímo k odčervení koček v nabídce žádný přípravek nemáme. Nabízená směs éterických olejů ENDOPARAZIN je totiž pro kočky velmi výrazná, musí se podávat v tobolkách. Je však otázkou, zda je u kočky celkové odčervení potřeba, pokud ven vůbec nechodí. K podpoře imunity u starých zvířat je vhodný také přípravek IMUNOFAUNA podávaný do vody. Oba produkty lze podávat po dobu jednoho měsíce, kúru opakujte čtvrtletně. Budu ráda za informace, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

13.9.2021 Přehřívání psa vlivem srdečního onemocnění:
Dobry den, chtěla bych Vás požádat o radu. Mám 10 letou fenku, která trpí velmi vážným onemocněním srdce, je pravidelně sledována na veterině, užívá léky. Fenka trpí velmi velkým přehříváním, aniž by byla v teple. Především v noci hrozně dýchá a nenechá ji to spát. Veterinář si s tím neví rady. Prosím nemáte u Vás nějaký bylinný preparát, který by aspoň trochu ulevil od horkosti těla? Teploty nemá. Předem moc děkuji A. Kůstková.

Odpověď:
Vážená paní Anno, částečně ulevit by v tomto případě mohl pomoci masážní přípravek REGENCOOL (https://www.aromakh.cz/chladiva-masazni-emulze-regencool.html). Jedná se o chladivou emulzi, které je obvykle využívána k masáži a ochlazení zvířat po intenzivní fyzické aktivitě a při horkých dnech. Obsahuje chladivě působící éterický olej z máty peprné a šalvěje, jalovec je vhodný k podpoře lymfatického systému a vylučování. V emulzi je zakomponována i voda, která při postupném odpařování tělo také ochlazuje (psi se na těle nepotí a tento ochlazovací mechanismus jim tedy chybí). Emulzi vetřete vždy kolem krku, na břicho. Možné je denní používání, přípravek je založen na éterických a rostlinných olejích a máslech. Při nanášení není třeba používat rukavice, přípravek má kvalitu kosmetického přípravku. Budu ráda za informaci, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

13.9.2021 Suchá kůže u kanadského sphynxe a chronická rýma:
Dobrý den, od kamarádky jsem dostala tip, že byste mi mohli poradit, jak na následující problém. Mám doma kocourka Kanadského Sphynxe a na kůži se mu dělají takové jakoby šupinky, které jdou lehkým seškrábnutím odstranit, ale myslím, že má celkově suchou kůži. Mažu ho čistou vazelínou, ale to asi není to úplně pravé, co by pomohlo. A ještě další otázka - mám ho z útulku. Už při vyzvednutí opakovaně kýchal (rekord máme 24 kýchnutí v řadě za sebou), je to jakoby stříkal rozprašovačem, kapénky lítají kolem (někdy se "rýmka" dopracuje až do stádia nudlí). Snažila jsem se podpořit imunitu sirupem VET-P-IM, ale nemyslím, že se to nějak zlepšilo, tak pokud byste věděla i něco na to? Díky moc za odpověď, Žďárská

Odpověď:
Vážená paní Žďárská, k péči o citlivou kůži bezsrstých plemen je vhodný přípravek FELLEOL (https://www.aromakh.cz/tekuty-vosk-felleol-pro-peci-o-srst.html). Vazelínu nedoporučuji, není pro ošetřování pokožky vhodná, nevstřebává se, z kůže může kožní tuky paradoxně vyvazovat. Pro promazávání suché pokožky můžete zvolit i čisté bambucké máslo (https://www.aromakh.cz/bambucke-maslo-shea-butter-a-e.html). Co se týče kýchání a rýmy – zřejmě vlivem nedostatečné péče v minulosti přešla infekce do chronické formy. Sliznice a nosní dutina již neobnovila plně své funkce a může být náchylná k opakovanému zhoršování vlivem různých bakterií… Podporou imunity a kvalitní stravou kočce v tomto období určitě pomůžete. Z našich přípravků mohu doporučit nosní olej FAUNA RINIS (https://www.aromakh.cz/olej-fauna-rinis-na-osetreni-nosni-sliznice.html) a přípravek posilující imunitu IMUNOFAUNA (https://www.aromakh.cz/pripravek-imunofauna-k-posileni-obranyschopnosti.html). Budu ráda za informace, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

13.9.2021 Opakované svědění a vylizování srsti:
Dobrý den, moc prosím o radu: již cca jeden rok se potýkáme u našeho psa - otec labrador krátkosrstý s PP, matka černá vesnická - pes má rysy labradora: silná svědivost celého těla, vylizování srsti na zadku - nyní pět míst řešeno veterinářem: poslední návštěva: odběr krve - negativní, dvoje antibiotika, mast se stříbrem, injekce proti svědění...Stav s vylízáváním se cca po týdnu od dobrání antibiotik opakuje, škrábání cca po 1 dni. Řeším doma - koupání ve spec. šamponu, vyprazdňováním análních žlázek, podávání minerálů, lososového oleje, kapsle s pupalkovým olejem, na noc a v mé nepřítomnosti přes den nasazen límec (aby nemohl místa vylízávat). I přesto drbání pokračuje. Narazila jsem na vašem webu: na mycí olej Hy-dermal, ráda bych ho vyzkoušela, prosím o radu, zda by mohl na výše uvedené problémy zabrat. Děkuji Marcela V.

Odpověď:
Dobrý den, paní Marcelo, problém svědivosti se tedy vyskytuje na celém těle nebo jen na zadní části těla? Co se týče análních váčků – tam byl zjištěn zánět nebo vymačkáváte preventivně? Pokud jsou kožní projevy po celém těle (zarudnutí, suchá pokožka, svědivost, …) – řešili jste s veterinářem otázku alergie na krmivo nebo atopie? Při opakujících se potížích s análními váčky je vhodný MULTIF BALZAM (https://www.aromakh.cz/regeneracni-multif-balzam-pro-osetreni-analnich-vacku.html). Návod k použití naleznete na uvedeném odkaze. Co se týče kožních potíží – pokud není přesně známá příčina, je možné využít přípravky, které tlumí příznaky. V případě zjištěné atopie a alergie na krmivo je samozřejmě ideální vyhnout se alergenům, na které tělo přehnaně reaguje (pomůže přechod na hypoalergenní dietu, někdy se stav zlepší při barfování). Při zánětlivé a svědivé pokožce lze využít tyto přípravky a opatření: - Při péči o kůži nedoporučuji používat šampony – vzhledem k obsahu tenzidů smývají kožní film a připravují pokožku o její přirozenou ochranu. Kůže je následně ještě citlivější k vnějším vlivům. - Pro ošetření pokožky je při rozvoji zánětu vhodný FELL BALZAM ANTIPARAZIN (https://www.aromakh.cz/balzam-fell-balzam-antiparazin-pro-citlivou-pokozku.html). Při závažnějších projevech jej lze použít denně bezoplachově, později ředit s vodou (viz pokyny na e-shopu). Pro mytí je pak ideální kombinace s mycím olejem HY-DERMAL, který uvádíte(https://www.aromakh.cz/myci-olej-hy-dermal-pro-citlivou-pokozku.html). Obsahuje zklidňující éterický olej z meduňky, který působí protizánětlivě. Mytí mycími oleji je specifické, majitelé si musí zvyknout na mytí nepěnivým přípravkem. Instruktážní video k používání mycích olejů naleznete v odkazu: https://www.facebook.com/watch/?v=2266775396872310. Pro promazávání suché kůže je vhodné samotné BAMBUCKÉ MÁSLO. - Podpořit funkci nadledvin a jimi produkovaných hormonů lze éterickým olejem z borovice (kápnout např. do pelíšku, do aromalampy, psovi do náprsenky). - Je vhodné zaměřit se na kvalitu krmiva celkově a do krmné dávky přidat zvýšené množství vitamínů a také polynenasycených omega-3 mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky. Z našich produktů je pro tento účel ideální pupalkový olej (https://eshop.aromafauna.eu/pupalkovu-olej) v dávce čajová lžička denně. Při zánětlivých stavech je do denní dávky pupalkového oleje vhodné přidat jednu kapku éterického oleje z kopaivy, který je taká významně protizánětlivý a můžete jej podávat dlouhodoběji (https://eshop.aromafauna.eu/kopaiva-eo). - Vnitřní podávání směsi éterických olejů CANDIÖL (https://eshop.aromafauna.eu/candiol-eo). Obsažené rostlinné silice mají pozitivní vliv na imunitu, antioxidační účinky a podporují přirozenou střevní mikroflóru, která hraje v nastavení imunity také důležitou roli. Dávkování: 1 kapka na 5 kg živé váhy, můžete kapat do želatinové tobolky a podat v pamlsku – v sýru nebo paštice. Lze podávat i dlouhodoběji (4 týdny, následně pauza). Zvíře musí mít neustálý přístup k vodě. Budu ráda za informace, zda Vám byly tyto informace užitečné. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

1.9.2021 Péče o trimovanou srst:
Dobrý den. Mám 9-letého jacka russla. Který mycí olej je prosím vhodný po trimování, tak aby se vydezinfikovala a uzavřela místa po chlupech z trimování? Moc ráda bych případně i našla salon, kde s kosmetikou Aromafauna pracují a mají zkušenosti. Nebo případně jestli byste mi mohli poslat tip na mycí olej a postup, který bych mohla předat paní v salonu. Moc ráda bych přešla na vaše preparáty, protože Monty má citlivou kůži. Zároveň bych se chtěla zeptat, co použít na čumák, který si dost často drbe, někdy až do krve. Jsem z Českého Krumlova. Velmi Vám děkuji a přeji vše dobré. Kamila

Odpověď:
Vážená paní Kamilo, o salonech v blízkosti Českého Krumlova, které by používaly naše přípravky, bohužel nemám přehled. Mezi našimi odběrateli jsou i salony, které zajišťují kompletní péči pomocí produktů AromaFauny. Pokud je srst zvyklá na používání šamponů (ty mohou smývat ochranný kožní film a film chlupu), trvá nějakou dobu, než se kvalita srsti a kůže obnoví. Při používání mycích olejů je pak ale srst kvalitnější, rychleji schne a má výraznější pigmentaci. Nejvíce používanými mycími oleji je HY-FLEA (https://www.aromakh.cz/myci-olej-hy-flea-na-srst-a-pokozku-s-parazity.html) obsahující éterické oleje mající účinky proti vnějším parazitům, pro citlivou a ekzematickou kůži pak HY-DERMAL. Návod k použití mycích olejů naleznete na e-shopu v informacích pod produktem a ve videonávodu: https://www.youtube.com/watch?v=51EwvouT4-E&t=6s V rámci trimování je vhodné provést umytí mycím olejem 2x po sobě a následně použít FELL TONIKUM (https://www.aromakh.cz/tuzici-fell-tonikum-pro-peci-o-srst.html). Srst se pak natuží, zároveň je přípravek šetrný k pokožce. Tento postup je vhodný i pro výstavní úpravu: 2x po sobě umýt mycím olejem a pokud by se vám srst zdála mastná (což se může stávat zpočátku, kdy není zvyklá na mycí oleje), lze následně použít právě FELL TONIKUM. Možností, jak zklidnit citlivou pokožku (nejen) po trimování, je aplikace přípravku FELL BALZAM NEUTRAL (https://www.aromakh.cz/balzam-fell-balzam-neutral-pro-citlivou-pokozku.html) nebo FELL BALZAM ANTIPARAZIN (https://www.aromakh.cz/balzam-fell-balzam-antiparazin-pro-citlivou-pokozku.html), po trimování metodou bez oplachu. Na svědivou změnu na čumáku lze vyzkoušet hojivý balzám MYCOS BALZAM (https://www.aromakh.cz/regeneracni-mycos-balzam-pri-plisnovych-infekcich.html), který obsahuje éterické oleje působící proti plísním, kvasinkám a bakteriím. Zároveň podporují regeneraci a působí protizánětlivě. Budu ráda za informace, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

18.8.2021 Atopická dermatitida u psa:
Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme ročního německého ovčáka. Má problémy s kůží. Hodně se škrábal úplně všude, vykusoval si i srst. U veterináře mu okamžitě dali tabletku na vnější i vnitřní parazity, vyléčili zánět v uších. Dostal 2 injekce na plíseň kůže. Asi tak 3. měsíc je na hypoalerg. granulích. Srst se už trochu vzpamatovala, pes obrůstá. Ještě koupeme se šampónem Skin Med. Občas se ještě poškrábe, ale nejsou to ty drbací záchvaty. Pes musí užívat Apoquel. Je možné tyto léky nahradit něčím přirodnějším? Máme hospodářství, takže pejsek je s námi všude. Veterinář řekl, že má možná alergii na prach ze sena nebo slámy. Nechci se na něho dívat jak je zavřený v boxu. Děkuji za odpověď. M. Králová

Odpověď:
Dobrý den, paní Králová, jestli to tedy dobře chápu, byla diagnostikována atopická dermatitida, ale není známo, na co je přecitlivělost vázána? Nebo byla zvažována i alergie na krmivo? V jakých oblastech na těle se změny na kůži vyskytují a vysledovali jste sezónnost potíží (pes trpěl změnami i v zimě)? Např. při citlivosti na pyly nebo postřiky by se tyto změny v zimě nevyskytovaly. Pokud je pes skutečně atopik/alergik a stále se s alergenem setkává, je zánětlivá reakce opakovaně vyvolávána. Přípravky pro ošetření kůže pak pomáhají mírnit příznaky kožních projevů. Šampóny nejsou obecně vhodné pro dlouhodobé používání, neboť vzhledem k obsahu tenzidových látek poškozují ochranný kožní film, pokožka je pak ještě citlivější. Při těchto kožních potížích se z našich přípravků osvědčily: - FELL BALZAM ANTIPARAZIN (https://www.aromakh.cz/balzam-fell-balzam-antiparazin-pro-citlivou-pokozku.html). Při závažnějších projevech jej lze použít denně bezoplachově, později ředit s vodou (viz pokyny na e-shopu). Pro mytí je pak ideální kombinovat používání s mycím olejem HY-DERMAL (https://www.aromakh.cz/myci-olej-hy-dermal-pro-citlivou-pokozku.html). Mytí mycími oleji je specifické, majitelé si musí zvyknout na mytí nepěnivým přípravkem. Instruktážní video k používání mycích olejů naleznete na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=51EwvouT4-E&t=13s. Pro promazávání suché kůže se pak hodí samotné BAMBUCKÉ MÁSLO. - Je vhodné zaměřit se na kvalitu krmiva celkově a do krmné dávky přidat zvýšené množství vitamínů a také nenasycených omega-3 mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky. Z našich produktů je pro tento účel ideální PUPALKOVÝ OLEJ (https://www.aromakh.cz/pupalkovy-olej-lisovany-za-studena.html) v dávce čajová lžička denně. Do denní dávky pupalkového oleje je vhodné přidat jednu kapku éterického oleje z kopaivy, který je taká významně protizánětlivý a můžete jej podávat dlouhodoběji (https://www.aromakh.cz/etericky-olej-kopaiva.html). - Pro správné nastavení imunitních reakcí má velký význam i fungující střevní mikroflóra. Kromě kvalitní stravy se osvědčila i kúra, kdy je vnitřně podávána směs éterických olejů CANDIÖL (https://www.aromakh.cz/smes-eterickych-oleju-candiol-pri-travicich-obtizich.html). Pomáhá podporovat trávení, přirozenou střevní mikroflóru a celkový zdravotní stav. Nepodávat u fen při březosti nebo laktaci. U této směsi je vhodné dlouhodobější užívání (4 až 6 týdnů) v dávce 1 kapka na 5 kg živé hmotnosti. Podávat lze přímo do krmiva nebo tobolky (z důvodu nepříjemné chuti je lepší zvolit tobolky). Budu ráda za informaci, zda naše přípravky pomohly. S pozdravem, MVDr. Alena Vaníčková

26.7.2021 Podpora organismu II.:
Dobrý den, VELMI DĚKUJI ZA VAŠI REAKCI. Je mi jasné, že jde vždy spíš o podporu než o vyléčení, ale určitě tím nic nezkazím. Mohu se ještě zeptat - to so může všechno během dne kombinovat ? IMUNIOFAUNA - 1 kapka přípravku na 4 kg hmotnosti zvířete 3x denně. KOPAIVA - Při respiračních infekcích ji nakapejte do difuzéru jako podporu dýchacího systému. Zlepšuje vykašlávání. DO AROMALAMPY, DIFUZÉRU: 5-10 kapek přidejte do vody, dle velikosti místnosti. NA MASÁŽE: Použijte 2-5 kapek na 10 ml oleje nebo másla. Nepoužívejte neředěné na pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Thuja occidentalis - 2 x denně ředěné dle váhy .. Moc Vám děkuji ještě jednou ..

Odpověď:
Dobrý den, ano, uvedené produkty lze takto kombinovat. Kopaivu bych však aplikovala v ředění 1 kapka na 20 kg živé hmotnosti vnitřně. Kúra se silicí ze zeravu může být dlouhodobá, cca 2 měsíce. Pěkný den, A. Vaníčková

Pošlete nám dotaz