AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

BARFOVÁNÍ NENÍ JEN O SYROVÉM MASE

30.07.2019

O BARFOVÁNÍ, neboli krmení syrovou stravou, jste už jistě slyšeli. Tento způsob stravování má své odpůrce, ale i zastánce. My se v tomto článku budeme věnovat především příznivcům barfování.

přečíst článek

KOČKY A ÉTERICKÉ OLEJE? NÁZOR VETERINÁŘKY

16.07.2019

Používání éterických olejů v prostorech, kde se pohybují kočky, je celkem diskutované téma. Na jeden takový dotaz z poradny nedávno odpovídala naše veterinářka MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

přečíst článek

PROPOLIS

01.07.2019

Propolis účinně pomáhá při zánětech jakéhokoliv druhu a látky v něm posilují obranyschopnost u zvířat i lidí.

přečíst článek

Dovolená ve středomoří se zvířaty? Pozor na komáry a klíšťata!

21.06.2019

Proč si musí i zvířecí cestovatelé na dovolenou přibalit repelent?

přečíst článek

DIFUZÉRY

13.05.2019

Většina chovatelů cestuje se svými zvířecími mazlíčky autem na chalupu, k veterináři, na výstavy, k vodě, apod. V letních měsících je pro nás kolikrát i nezbytné provonět vnitřek auta po našich mazlíčcích.

přečíst článek

Co trápí včely?

01.05.2019

Pokud nejste včelaři, jsou pro Vás včely asi jen ten šikovný hmyz, díky kterému si můžete pochutnávat na medu. Kromě toho si jich určitě všimnete, když dostanete žihadlo. Život včel je přitom tak zajímavý! Víte třeba, že si včely předávají informace o umístění zdrojů potravy pomocí speciálních včelích tanečků?

přečíst článek

Antiparazitika

01.05.2019

Jak s éteráky na kousavé breberky. Není s podivem, že éterické oleje mají repelentní účinky. Rostliny tvoří silice s cílem bránit se před škůdci, tedy i před škodlivým hmyzem. Různé éterické oleje působí repelentně proti různým druhům obtížného hmyzu nebo roztočů s různou intenzitou.

přečíst článek

Bezpečnostní symboly a jejich význam.

01.11.2018

Co to vlastně nařízení CLP je? Nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí.

přečíst článek

Adepti na asistenční výcvik

19.07.2018

Výcvik asistenčních psů začíná ve věku kolem jednoho roku. Je to proto, že až v tomhle věku je do značné míry ukončen vývoj kostry, a až tehdy je možné posoudit zdravotní stav psa s určitou perspektivou do budoucna.

přečíst článek