Aromaterapie pro zvířata

I zvířecí mazlíčci bohužel trpí stále častěji podobnými „civilizačními“ neduhy jako lidé. Ve společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s., která je výrobcem aromaterapeutické kosmetiky, jsme se začali zabývat myšlenkou, jak pozitiva aromaterapie a esenciálních olejů dopřát i zvířatům. Spoustu drobných i větších neduhů lze přeci řešit s pomocí těchto skvělých rostlinných látek. Poskytují také účinnou preventivní péči.

Roku 2012 vznikla nová společnost AROMATERAPIE FAUNA s.r.o., která nejenže vyvíjí vlastní veterinární přípravky, ale snaží se téma použití esenciálních olejů u zvířat více přiblížit chovatelům i profesionálům - veterinářům a fyzioterapeutům.

Co je to aromaterapie?

Aromaterapii lze chápat jako používání éterických olejů (rostlinných silic) k udržování, podpoře a zlepšení fyzické i psychické pohody. Silice jsou produktem siličnatých rostlin. Uvolní se třeba při loupání kůry pomeranče nebo rozemneme-li jehličí nebo list meduňky. Rostliny pocházejí ze stejného prostředí jako my i naše zvířata a nabízejí nám svou pomoc. Čelí náporu podobných mikroorganismů. Účinné látky v rostlinách se vzájemně doplňují, dokážou působit antimikrobiálně, protizánětlivě, antioxidačně, repelentně i hojivě. V éterickém oleji je vyšší koncentrace aktivních látek než v rostlině, a proto je stačí používat ve velmi nízkých koncentracích.

Bez chemie

Základem našich přípravků jsou esenciální  a rostlinné oleje a másla vysoké kvality. Vyhýbáme se umělým konzervantům a stabilizátorům. Důvěřujeme přírodním surovinám.

oranžový list ikona
Vytvořeno přírodou

Silice a další látky obsažené v rostlinách pomáhají při různých zdravotních potížích. Rostliny svými produkty reagují na setkání s okolními bakteriemi, viry, plísněmi či parazity. Jejich komplexní složení nelze nahradit.

Český produkt

Jsme českou společností s dlouholetou praxí v oblasti aromaterapie pro zvířata. Receptury našich produktů vytváříme sami na základě vlastních zkušeností a odborných znalostí.

Naučte se využívat sílu přírody i pro vaše zvířecí kamarády!

Objevte účinky kvalitních esenciálních olejů z celého světa a vstupte do světa aromaterapie společně se svými psy, kočkami, koňmi i třeba papoušky!

Našimi hlavními prioritami jsou kvalitní přípravky, se kterými jsou zákazníci spokojeni.

Důraz je kladen na kvalitu surovin. Základem jsou povětšinou suroviny potravinářské kvality od prověřených dodavatelů. Nepoužíváme nepřirozené syntetické složky, konzervanty a ropné produkty.
Přípravky chráníme před mikroorganismy „konzervanty“ z rostlinných surovin, jimiž jsou éterické oleje například z rozmarýnu, tymiánu, hřebíčku. Produkty jsou fyziologické s pokožkou.
Netestujeme kosmetické přípravky na zvířatech. Z živočišných surovin používáme pouze ty, které jsou „výrobním“ produktem zvířat (včelí vosk, propolis, med, lanolín).
Důvěřujeme přírodě, používáme éterické oleje pouze z přírodních surovin, bez dalších doplňků.

Jak vznikají nové přípravky
značky AROMAFAUNA?

Proč?

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Složení

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Konzistence

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Potvrzení účinnosti

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Finální receptura

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Schvalování

Potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

Vzhled

Výběr kvalitního obalového materiálu a grafika etikety je nedílnou součástí tohoto procesu.

Výroba

Probíhá za přísných hygienických podmínek v našem vlastním provozu v západních Čechách.

Aromafauna produkt složení
U nás si vybere každý

Univerzální produkty
pro vaše mazlíčky

Rychlé a bezpečné doručení
Doprava zdarma nad 1500 Kč
Věrnostní program s bonusy a slevami
Pravidelné akce a soutěže
U nás si vybere každý

Často se nás ptáte

Co znamenají symboly na produktech?

Éterické/esenciální oleje spadají pod tzv. nařízení CLP o klasifikaci, označování a balení látek a směsí, kterým se musí řídit každá členská země EU. Nařizuje povinnosti ohledně obsahu etikety, jakým způsobem má vypadat balení a hlavně klasifikuje různé chemické látky. Symboly tedy uvádět musíme, i když mohou výstrahy při běžném používání, tedy v malých množstvích či ředěních, působit přehnaně.

Jsou produkty šetrné k přírodě?

Rostlinné a esenciální oleje jsou složky, které si vytváří samy rostliny. Jedná se o čistě přírodní suroviny. V našich výrobcích se nespoléháme na syntetické složky, díky čemuž jsou přípravky šetrné k vašim domácím mazlíčkům, vám samotným i k přírodě.

Jsou přípravky bezpečné pro moje zvíře

Přípravky AROMAFAUNA procházejí schvalováním na Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, během kterého musí být doložena nejen účinnost, ale i bezpečnost přípravku pro zvíře, chovatele i životní prostředí. Nutno podotknout, že ne všechny přípravky, které jsou na trhu dostupné, toto kritérium splňují. Proto doporučujeme spoléhat na výrobce, kteří přípravky mají schválené u příslušné instituce. Produkty vytváříme nejen na základě našich zkušeností, ale i odborných a vědeckých poznatků o rostlinných silicích.

Nejsou tyto veterinární přípravky nebezpečné pro člověka?

Postupy výroby a suroviny pro přípravky AROMAFAUNA jsou svou kvalitou shodné s aromaterapeutickými kosmetickými přípravky společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s. Pro zvířata však nepoužíváme výrazně aromatické a dráždivější esenciální oleje, vzhledem k jejich citlivému čichu a často menší tělesné hmotnosti. I z tohoto důvodu přípravky velmi dobře snášejí i lidé s citlivou pokožkou a ekzémy a při aplikaci není potřeba ochranných prostředků.

Nestačí na psa používat běžnou lidskou kosmetiku?

Doporučujeme používat přípravky vytvořené na míru přímo pro konkrétní zvířecí druh. Např. psí kůže je mnohem slabší než lidská. Vrchní zrohovatělá část lidské kůže většinou sestává z 10-15 vrstev buněk (keratinocytů), u psa pouze ze 3-5.Dalším důvodem, proč pro zvířata nepoužívat běžnou lidskou kosmetiku, je rozdílné pH (kyselost) kůže. Člověk má pH kůže kyselé, pohybuje se v rozmezí 4-6, tomu jsou přípravky přizpůsobeny. Naopak pes má pH spíše zásadité, většinou v rozmezí 7-8. Pokud je fyziologická hodnota pH kůže změněna, neprospívá jí to. Dochází navíc k poškození přítomné přirozené kožní mikroflóry chránící kůži před uplatněním patogenů.Zvířata a speciálně psi mají několikanásobně lepší čich než člověk. Do produktů pro zvířata tak volíme méně dráždivé éterické oleje s méně výrazným aromatem, přípravky odpovídají jejich specifickým dermatologickým problémům.

Instagram @aromaterapiefauna