AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

O nás

Kosmetické přípravky AromaFauna

 

,,Není nic moudřejšího a silnějšího než Příroda. Důvěřujte jí a Příroda udělá zázraky." V.Styks; U. Vayerstorfer

 

Aromaterapeutickou kosmetiku Karla Hadka používám již 20 let.
V několika posledních letech přicházely dotazy týkající se alergií u dětí. Převážně se jednalo o alergie na krémy, mýdla, šampony, potraviny, parfémy. Následovaly alergie na zvířecí srst..čím víc jich bylo, tím větší bylo i pokušení používat aromaterapeutickou kosmetiku pro zvířata. Tak se tedy i stalo a dělo se do té doby než..než byla založena firma Aromaterapie Fauna, jež uvedla na trh aromaterapeutické přípravky pro zvířata AromaFauna, které pomohou nejen zvířatům, ale i lidem, především dětem, které tolik touží mít čtyřnohého přítele na pomazlení. Ten plyšový je fajn..ale díky živému se děti učí potřebné informace pro život.

Procházela jsem chemická složení různých šampónů určených na mytí zvířat. Byla jsem, překvapena a to dost nemile. I v těch nejdražších, přírodních byly složky, které mohou ,,uvolňovat formaldehyd". Jinde jsem našla kyselinu, o které se ví ,,že poškozuje ekosystém" a nemá se dostat do odpadových vod. Ano, tyto složky zde byly v nízké koncentraci, ale s podobným složením i třikrát. Mnoho nevhodných složek ulpí na pokožce, srsti a myjete své zvířátko v rukavicích? Hlídáte zvíře po vykoupání aby se neolizovalo? Izolujete zvíře od dítěte, aby k němu nedávalo nosánek a nehladilo jej?

Aromaterapeutická kosmetika AromaFauna je určena pro všechna zvířata, pouze se musíme naučit ji používat, pracovat s ní..mnohdy to chvilku potrvá:,,Mýt se olejem.." Jedno bychom však na paměti měli mít. Podporujeme zdraví svoje i svých blízkých a je jedno zda jde o lidi nebo zvířata, podporujeme přirozené procesy v přírodě.

 Michaela Švorcová

 

Jde to i bez konzervace

 

Co myslíte, používala Kleopatra konzervační látky ve své kosmetice? Proč taková otázka? Některé firmy tvrdí, že kosmetika bez konzervace by se zkazila. Ale zkuste se zamyslet nad tím, jak dlouho se vyrábí kosmetika a jak dlouho chemické konzervanty?
Je sice pravda, že konzervanty brání zavlečení mikroorganismů do kosmetiky, např. plísní a tím i její znehodnocení. Bohužel, tyto chemicky stabilní složky působí takto nejen v kosmetickém přípravku, ale pokud jej naneseme na pokožku, jejich účinnost nekončí, ale pokračuje. Zde už pak nechrání přípravek před mikrobiální kontaminací, ale likvidují vše na pokožce, včetně symbiotické mikroflóry.

Naše kosmetika ale tím, že je bez konzervačních látek, není plísním a dalším mikroorganismům úplně vydána na pospas. Ochranu zde přebírá směs éterických olejů, které díky synergickému působení vykazují relativně silné antimikrobiální účinky. Oproti chemické konzervaci mají éterické oleje jako rostlinné produkty jednu velice pozitivní vlastnost. Jejich působení není totální, ale selektivní! Nelikvidují symbiotickou mikroflóru, jež sídlí na naší pokožce a chrání ji právě před nasídlením patogenních organismů.

Nechci zde diskutovat, co je výhoda co nevýhoda. Stejně jako jsem se kdysi rozhodl vyrábět olejovou kosmetiku (mimochodem taky bez konzervace) a nehleděl na to, že mnozí před „bláznivými koupelovými oleji“ dávali přednost „přírodním pěnám“ do koupelí, ani dnes si nečiním nárok u emulgovaných přípravků bez chemické konzervace uspokojit každého jedince. Trvalo mi hodně dlouho, než byly splněny všechny podmínky, aby to fungovalo. Ale pak jsem se naprosto svobodně rozhodl, že to budu vyrábět. Stejně tak každý spotřebitel má možnost se stejně svobodně rozhodnout, zda kosmetiku s chemickou konzervací… či aromaterapii chráněnou éterickými oleji.

Karel Hadek