O nás

Aromaterapie pro zvířata

I zvířecí mazlíčci bohužel trpí stále častěji podobnými „civilizačními“ neduhy jako lidé. Ve společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s., která je výrobcem aromaterapeutické kosmetiky, jsme se začali zabývat myšlenkou, jak pozitiva aromaterapie a esenciálních olejů dopřát i zvířatům. Spoustu drobných i větších neduhů lze přeci řešit s pomocí těchto skvělých rostlinných látek. Poskytují také účinnou preventivní péči.
Roku 2012 vznikla nová společnost AROMATERAPIE FAUNA s.r.o., která nejenže vyvíjí vlastní veterinární přípravky, ale snaží se téma použití esenciálních olejů u zvířat více přiblížit chovatelům i profesionálům - veterinářům a fyzioterapeutům.

Co je to aromaterapie?

Aromaterapii lze chápat jako používání éterických olejů (rostlinných silic) k udržování, podpoře a zlepšení fyzické i psychické pohody. Silice jsou produktem siličnatých rostlin. Uvolní se třeba při loupání kůry pomeranče nebo rozemneme-li jehličí nebo list meduňky. Rostliny pocházejí ze stejného prostředí jako my i naše zvířata a nabízejí nám svou pomoc. Čelí náporu podobných mikroorganismů. Účinné látky v rostlinách se vzájemně doplňují, dokážou působit antimikrobiálně, protizánětlivě, antioxidačně, repelentně i hojivě. V éterickém oleji je vyšší koncentrace aktivních látek než v rostlině, a proto je stačí používat ve velmi nízkých koncentracích.

Bez chemie

Základem našich přípravků jsou esenciální  a rostlinné oleje a másla vysoké kvality. Vyhýbáme se umělým konzervantům a stabilizátorům. Důvěřujeme přírodním surovinám.

Vytvořeno přírodou

Silice a další látky obsažené v rostlinách pomáhají při různých zdravotních potížích. Rostliny svými produkty reagují na setkání s okolními bakteriemi, viry, plísněmi či parazity. Jejich komplexní složení nelze nahradit.

Český produkt

Jsme českou společností s dlouholetou praxí v oblasti aromaterapie pro zvířata. Receptury našich produktů vytváříme sami na základě vlastních zkušeností a odborných znalostí.

Naučte se využívat sílu přírody i pro vaše zvířecí kamarády!

Objevte účinky kvalitních esenciálních olejů z celého světa a vstupte do světa aromaterapie společně se svými psy, kočkami, koňmi i třeba papoušky!

Našimi hlavními prioritami jsou kvalitní přípravky, se kterými jsou zákazníci spokojeni.

Důraz je kladen na kvalitu surovin. Základem jsou povětšinou suroviny potravinářské kvality od prověřených dodavatelů. Nepoužíváme nepřirozené syntetické složky, konzervanty a ropné produkty.
Přípravky chráníme před mikroorganismy „konzervanty“ z rostlinných surovin, jimiž jsou éterické oleje například z rozmarýnu, tymiánu, hřebíčku. Produkty jsou fyziologické s pokožkou.
Netestujeme kosmetické přípravky na zvířatech. Z živočišných surovin používáme pouze ty, které jsou „výrobním“ produktem zvířat (včelí vosk, propolis, med, lanolín).
Důvěřujeme přírodě, používáme éterické oleje pouze z přírodních surovin, bez dalších doplňků.

Jak vznikají nové přípravky značky AROMAFAUNA?

PROČ potřebujeme nový produkt? Nápady čerpáme z vlastních zkušeností i z požadavků našich zákazníků.

SLOŽENÍ: Spektrum používaných surovin je široké – kvalitní éterické oleje, rostlinné oleje a másla, maceráty, tinktury, … Řadu účinků máme ověřených zkušenostmi, nové poznatky získáváme z odborné a vědecké literatury.

KONZISTENCE se odvíjí od zamýšleného použití. Hodí se pro daný účel tekutý olejový přípravek, lecitinová emulze, krém nebo hustý balzám?

SPOLUPRÁCE: Při vývoji spolupracujeme také s univerzitami a jinými odbornými pracovišti.

POTVRZENÍ ÚČINNOSTI díky laboratorním vyšetřením nebo na základě zpětné vazby od veterinářů, fyzioterapeutů a zákazníků.

FINÁLNÍ RECEPTURA nevznikne hned, někdy trvá vývoj nového přípravku i roky.

SCHVALOVÁNÍ dle legislativy. Veterinární přípravky podstupují schválení u Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL), dezinfekce spadají pod Ministerstvo zdravotnictví ČR, kosmetické přípravky pro chovatele pod Státní zdravotní ústav.

VZHLED: výběr kvalitního obalového materiálu a grafika etikety je nedílnou součástí tohoto procesu.

VÝROBA probíhá za přísných hygienických podmínek v našem vlastním provozu v západních Čechách.

U nás si vybere každý

Univerzální produkty
pro vaše mazlíčky

Rychlé a bezpečné doručení
Doprava zdarma nad 1500 Kč
Věrnostní program s bonusy a slevami
Pravidelné akce a soutěže
U nás si vybere každý

Často se nás ptáte

Co znamenají symboly na produktech?

Éterické/esenciální oleje spadají pod tzv. nařízení CLP o klasifikaci, označování a balení látek a směsí, kterým se musí řídit každá členská země EU. Nařizuje povinnosti ohledně obsahu etikety, jakým způsobem má vypadat balení a hlavně klasifikuje různé chemické látky. Symboly tedy uvádět musíme, i když mohou výstrahy při běžném používání, tedy v malých množstvích či ředěních, působit přehnaně.

Jsou produkty šetrné k přírodě?

Rostlinné a esenciální oleje jsou složky, které si vytváří samy rostliny. Jedná se o čistě přírodní suroviny. V našich výrobcích se nespoléháme na syntetické složky, díky čemuž jsou přípravky šetrné k vašim domácím mazlíčkům, vám samotným i k přírodě.

Jsou přípravky bezpečné pro moje zvíře

Přípravky AROMAFAUNA procházejí schvalováním na Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, během kterého musí být doložena nejen účinnost, ale i bezpečnost přípravku pro zvíře, chovatele i životní prostředí. Nutno podotknout, že ne všechny přípravky, které jsou na trhu dostupné, toto kritérium splňují. Proto doporučujeme spoléhat na výrobce, kteří přípravky mají schválené u příslušné instituce. Produkty vytváříme nejen na základě našich zkušeností, ale i odborných a vědeckých poznatků o rostlinných silicích.

Nejsou tyto veterinární přípravky nebezpečné pro člověka?

Postupy výroby a suroviny pro přípravky AROMAFAUNA jsou svou kvalitou shodné s aromaterapeutickými kosmetickými přípravky společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s. Pro zvířata však nepoužíváme výrazně aromatické a dráždivější esenciální oleje, vzhledem k jejich citlivému čichu a často menší tělesné hmotnosti. I z tohoto důvodu přípravky velmi dobře snášejí i lidé s citlivou pokožkou a ekzémy a při aplikaci není potřeba ochranných prostředků.

Nestačí na psa používat běžnou lidskou kosmetiku?

Doporučujeme používat přípravky vytvořené na míru přímo pro konkrétní zvířecí druh. Např. psí kůže je mnohem slabší než lidská. Vrchní zrohovatělá část lidské kůže většinou sestává z 10-15 vrstev buněk (keratinocytů), u psa pouze ze 3-5.Dalším důvodem, proč pro zvířata nepoužívat běžnou lidskou kosmetiku, je rozdílné pH (kyselost) kůže. Člověk má pH kůže kyselé, pohybuje se v rozmezí 4-6, tomu jsou přípravky přizpůsobeny. Naopak pes má pH spíše zásadité, většinou v rozmezí 7-8. Pokud je fyziologická hodnota pH kůže změněna, neprospívá jí to. Dochází navíc k poškození přítomné přirozené kožní mikroflóry chránící kůži před uplatněním patogenů.Zvířata a speciálně psi mají několikanásobně lepší čich než člověk. Do produktů pro zvířata tak volíme méně dráždivé éterické oleje s méně výrazným aromatem, přípravky odpovídají jejich specifickým dermatologickým problémům.

Instagram @aromaterapiefauna