AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

NOVINKY V PRODEJI!

03.12.2022

NOVINKY V PRODEJI!

NOVINKY V PRODEJI!

Krátce před Vánocemi máme pro Vás a Vaše domácí mazlíčky skvělou novinku - do řady přípravků pro zvířata přibyly 4 nové produkty! Prošly schválením Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, v rámci kterého jsou hodnoceny jednotlivé složky přípravku a jejich nezávadnost pro zvíře i člověka.

Naše přípravky nabízí zvířatům i jejich chovatelům řadu zdravotních benefitů. Zároveň splňují legislativní požadavky, které jsou na veterinární přípravky kladeny - což bohužel na trhu není vždy samozřejmostí.

Seznamte se s našimi novinkami! Nyní jen stručně, v příštích číslech časopisu Vám nabídneme informace podrobnější.

COPAFIT masážní lecitinová emulze s kopaivou

I zvířatům přináší masáže řadu pozitiv - jsou účinné v rámci rehabilitace nebo uvolní pohybový aparát po intenzivní fyzické aktivitě (sportu nebo pracovním nasazení). Účinek správně provedené masáže je prohlouben použitím masážních přípravků s obsahem éterických olejů, které mohou zvyšovat prokrvení a odvádět produkty metabolismu ze svalů. Tím napomohou ke zlepšení pohyblivosti a rozsahu pohybu. Zejména starým zvířatům tak dopřejí radost z pohybu a zvýší životní komfort.

Přípravek byl vyvinut ve spolupráci s fyzioterapeuty pro psy, koně, kočky i drobné domácí savce.Jemnou masáž můžete zvířeti poskytnout i sami v domácím prostředí. Lecitinová emulze se lehce vstřebává a nezanechává mastnou srst.

KANUSPOT při zvýšeném výskytu klíšťat, blech a hmyzu

Éterické oleje dokážou maskovat někdy nepříjemné pachy zvířat. KANUSPOT je určen k aplikaci při zvýšeném výskytu klíšťat, blech a hmyzu. Za hlavní účinnou složku byla zvolena KANUKA (lat. Kunzea ambigua), tasmánská keřovitá rostlina označovaná anglicky také jako „tick bush“. Divoká zvířata vyhledávají k odpočinku místo pod kanukou, aby je ochránila před nepříjemnými parazity, zejména klíšťaty a komáry.

Určeno pro zvířata do hmotnosti 5 kg (kočky, malí psi, drobná domácí zvířata - morče, králík).

SENZI-AURIS lecitinová ušní voda pro denní ošetření vnějšího ucha

Některá zvířata mají sklon k potížím s ušima, jež se často opakují. V takovém případě je uším potřeba věnovat pravidelnou a zároveň jemnou péči. Přípravek SENZI-AURIS je vhodný pro zklidnění vnějšího ucha právě při zvýšené citlivosti a zarudnutí, při náchylnosti k zánětům. Použijte jej pro usnadnění čištění uší a lepší odtok ušního mazu a nečistot. Podporuje přirozenou ušní mikroflóru. Základ tvoří extrakt z MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO spolu s CITRUSOVÝM EXTRAKTEM.

OCUSENZOL pro ošetření očního okolí při podráždění a slzení

Některá zvířata jsou více náchylná k podráždění očí, např. v prašném prostředí či v období pylové sezóny. Následkem je slzení, případně začervenání očního okolí. Zejména u bílých zvířat je pak patrná změna barvy srsti do hněda v oblasti u vnitřního koutku oka.

K ošetření podrážděného očního okolí a očištění srsti zabarvené slzením je určen právě heřmánkový roztok s kopaivou a panthenolem.

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.