AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

DESISTRONG a DESICITRO

12.05.2020

DESISTRONG a DESICITRO

Nové přípravky s antimikrobiálním účinkem šetrné k pokožce rukou.

Není lehké se ze všech těch koronavirových zpráv nezbláznit. Ale může to být zároveň období, které lidem dává popud přemýšlet o věcech z jiného úhlu, vytvořit něco nového, přijmout změnu…

Již nějaký čas jsem si pohrávala s myšlenkou šetrné dezinfekce na ruce. Musí být přeci příjemnější cesta, jak zajistit čistotu rukou a zbavit se případných škodlivých mikroorganismů. Pokyny Světové zdravotnické organizace (WHO) uvádějí, že v 60–95% koncentraci je ethanol obecně bezpečný a účinný jako antiseptikum při hygieně rukou. Při použití pouze alkoholových desinfekcí a gelů, často s přídavkem peroxidu vodíku kůže trpí. Je narušován ochranný kožní film a přirozená kožní mikroflóra. Mohou se objevovat známky podráždění, ekzémy nebo praskliny na kůži, ve kterých se následně třeba i rozvine infekce. Zejména atopikům častá aplikace těchto přípravků ztrpčuje život.

Spojení pokynů WHO a našich rostlinných a éterických olejů dalo vzniknout Lecitinovým emulzím s antimikrobiálními účinky DESISTRONG a DESICITRO.Tyto produkty byly zhodnoceny na Státním zdravotním ústavu s pozitivním výsledkem.

Aplikace je jednoduchá – nanesete na ruce a rozetřete, neoplachujete. Pokožka je příjemně vláčná, hebká, bez suchosti a prasklin. Zvýšený obsah éterických olejů a přítomnost lihu zajišťuje antimikrobiální účinky. Obě emulze rozšířily nabídku produktů na e-shopu produktů AROMAFAUNA. Najdete zde mycí oleje na ruce s antimikrobiálními účinky HY - DESISTRONG a HY - DESICITRO. Nestačí pouze desinfikovat, je potřeba nečistoty i umýt.

 

Michaela Švorcová