AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

ANGLICKÝ PLNOKREVNÍK

12.05.2021

ANGLICKÝ PLNOKREVNÍK

Nejrychlejší plemeno, vyšlechtěné v Anglii během 18. století.
První byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke. Jeho syn Jig a vnuk Herod jsou zakladateli skvělé linie dostihových koní.
Povaha těchto koní není jednoduchá, ale pro jejich využití v dostihu nepostradatelná. Jsou to impulzivní zvířata s vlastním názorem, za kterým si stojí. Snadno a rychle se dostanou pod tlak, proto nejsou vhodná pro nervózní či začínající jezdce.
Tito koně mají charakteristickou stavbu těla. Hlava ušlechtilá s rovným profilem, dlouhý mírně klenutý krk, hřbet krátký a pevný, rovná nebo mírně zkosená záď. Končetiny pevné se silným odrazem.
Jejich výdrž a rychlost je úctyhodná. Do tréninku nastupují už mezi 18. - 24. měsícem a ve 3 letech mají složenou výkonnostní zkoušku.
Tento rychlý životní styl a náročnost závodů se může projevit na jejich zdravotním stavu.  Pokud je kůň v zátěži, doporučujeme přidávat Vitamín C do krmné dávky. Na posílení imunity je také vhodný přípravek IMUNOFAUNA. Jedná se o extrakt z eleutherococcového kořene s mateřídouškou a saturejkou. Po zátěži dopřejte svalům úlevu s REGENCOOLEM. Při bolestech kloubů a šlach, např. po úrazech, masírujte místo přípravkem FAUNA THERMOLDůsledkem lokálního prohřátí může být útlum až vymizení bolesti. Zčervenání a pocit tepla jsou v tomto případě žádoucí.

Pokud po nich budeme požadovat maximální soustředění a oddanost, je naší povinností připravit jim co nejlepší podmínky. Před bodavým hmyzem je můžeme chránit díky směsím éterických olejů s možnými repelentními účinky... TROPFINOLGELSINEXREPELININSEKTIN. Obsažené silice také blahodárně působí na psychiku koně.

Kateřina Glozová