AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

NEDUH JMÉNEM MALASSEZIÓZA

20.01.2023

NEDUH JMÉNEM MALASSEZIÓZA

NEDUH JMÉNEM MALASSEZIÓZA

S touto kvasinkovou infekcí se setkáváme převážně u koček a psů. Kvasinky se vyskytují běžně v zevním zvukovodu, análních váčcích, okolí análního otvoru a vulvy. Žijí si tam klidně a v tichosti, dokud nedojde k jejich přemnožení, např. vlivem snížení imunity, při ekzémech, atopiích a různých alergiích. Často se vyskytují současně s bakteriální infekcí, především způsobenou stafylokoky.

Jak se malassezióza projevuje: na těle se vyskytují zarudlé fleky, šupinatění, červenohnědé zbarvení drápů, ušního mazu a zápach. Zvíře se líže, škrábe, dochází ke ztrátě srsti. Co s tím?

MYCOS BALZAM obsahuje silice z mateřídoušky a čajovníku, které jsou známé svými dezinfekčnímu a antimykotickými účinky. Díky vysokému obsahu lanolínu se nemísí s vodou, tudíž dokonale chrání postiženou pokožku před slinami zvířat. Účinky zvýšíte omytím poškozené pokožky mycím olejem HY-NEUTRAL s éterickými oleji – lavandin, nebo pomerančové listí, případně směsí éterických olejů CANDISAN (koncentrace éterických olejů v mycím oleji by měla být 10-15 %, dále ředíme vodou dle návodu).

 

Kateřina Glozová