AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Ježíšek přinesl štěňátko nebo koťátko…

06.02.2018

Ježíšek přinesl  štěňátko nebo koťátko…

Možná, že i pod Vaším vánočním stromečkem se objevil mňoukající nebo štěkající dáreček. A i když se Vaše děti dušovaly, že se o štěňátko nebo koťátko budou starat, úplně bych na to nespoléhala… Práce bude určitě dost pro všechny členy rodiny.

 

Malé zvířátko v novém domověčeká mnoho změn a na Vás je ho tímto složitým obdobím provést. Spoustě problémů se lze vyhnout už při samotném výběru. Vyplatí se investovat čas do vyhledání spolehlivých chovatelů, kteří Vám ukážou, kde a v jakých podmínkách byla štěňata nebo koťata odchovávána. Pokud chovatel trvá na předání třeba na benzínové pumpě a k návštěvě chovu má spoustu zajímavých výmluv, je možné, že jste narazili na člověka provozujícího nelegální množírnu. Zvířata z takového prostředí se špatnou péčí mohou mít řadu zdravotních problémů a trápí je vnitřní i vnější paraziti. Také se stává, že jejich věk neodpovídá tomu, co chovatel tvrdí, a jsou předčasně odstavena…

 

Ale věřím, že Vám Ježíšek nadělil kotěči štěně zdravé, krásné, zvídavé a nebojácné. Prohlédněte si byt z jejich perspektivy a pokuste se odstranit všechny nebezpečné nástrahy. U koček pozor na otevřená okna. Odstraňte z jejich dosahu pokojové květiny – řada z nich je pro domácí mazlíčky jedovatá. Místo na krmení, pelíšek a pro kočky kočičí záchod už máte určitě zařízený. Pokud máte malé děti, je potřeba jim vysvětlit, jak se k novému členu rodiny chovat, že se nejedná o žádnou hračku a že zvířátko někdy potřebuje svůj klid v pelíšku.

 

Neotálejte s návštěvou veterináře, který mládě prohlédne, může odpovědět na Vaše dotazy a poskytneinformace ohledně vakcinačního programu. V populaci psů i koček se vyskytuje řada infekčních nemocí, proti kterým existujíúčinné vakcíny. U psů je ze zákona povinná vakcinace proti vzteklině. V období od 4 do 7 měsíců nastává postupně výměna mléčného chrupu za ten trvalý. U některých plemen psů se stává, že mléčný zub sám nevypadne, ačkoli se již nový prořezal, a je nutné jej vytrhnout. Navykejte zvířátko na manipulaci s ním včetně péče o jeho chrup. Se starostí o zuby pomůže i zubní olej FAUNA DENTOL.

 

A jaké další „aromafauňácké“ přípravky využijete pro péči o štěňata či koťata?

 

PAPENDO,

dietetický přípravek k podpoře trávení. Antiparazitárníúčinek zajišťují esenciální oleje, např. česnekový, tymiánovýči jalovcový. Základem je rýžový olej. Éterické oleje majíširoké spektrum účinků.

 

HY-‑PUPPY,

mycí olej určený především na mytí mladé srsti štěňat, koťat atd. Koupání mláďat není třeba se obávat, pokud nepoužíváte šampony, tedy přípravky obsahující tenzidy. Ty totiž narušují film chránící kůži i chlupy a oslabují je tak. Při používání mycího oleje však ke smývání kožního filmu nedochází a ani mláďatům tedy neublížíme. Obsaženééterické oleje z levandule či citronové trávy navíc působí repelentně a antiparazitárně.

FAUNA SPOT,

olej na ošetření citlivé pokožky. Preparát lze použít ke zmírnění bolesti a otoku po štípnutí blechou či jiným hmyzem nebo klíštětem. Éterické oleje mohou působit odpudivě na obtížný hmyz a různé druhy roztočů. Díky olejovému základu se éterické oleje lépe fixují na srst zvířete a dochází k pomalému uvolnění. Účinnost přípravku se tím prodlužuje na cca 3 týdny.

 

FAUNA DESINF,

aromaterapeutický dezinfekční prostředek s prokázaným širokým spektrem účinnosti proti bakteriím, virům i plísním. Pomůže při čištění pelíšku, hraček, kotce, ale i kočičího záchodu. Po aplikaci rozprašovačem např. na pelíšek jej překryjte fólií kvůli intenzivnějšímu působení. Přípravek se navíc osvědčil i v boji s alergií na roztoče, kteří se nacházejí v čalounění nábytku nebo v kobercích, kde mají vynikajícíživotní podmínky. Ošetříme celou plochu gauče nebo postele a zakryjeme přikrývkou. Provádíme 2× týdně.

 

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.