AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK

24.09.2021

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK

Je malý, veselý pejsek s citlivou duší vyšlechtěný ve Francii někdy v 19. století. Původním posláním tohoto plemene byl lov krys, ale velice rychle se stal oblíbeným rodinným společníkem a tomu je tak dodnes.

Buldoček je podsaditý pes molossoidního typu. Má velkou hlavu s krátkým čenichem, velkýma kulatýma očima a vysoko posazeným uchem. Tělo i končetiny jsou svalnaté, typické pro buldoky. Ocas má přirozeně krátký. Srst je hladká, krátká a bez podsady v několika barevných rázech od plavé, žíhané až po strakoše.

Povahově je buldoček velice přátelský, milující svoji rodinu. Je hravý a bezkonfliktní, dobře se snáší s dalšími domácími zvířaty. Velmi málo štěká, ale ve vydávání nejrůznějších zvuků je opravdový přeborník.

Péče o buldočka je o něco náročnější než o jiná krátkosrstá plemena. Zvýšenou péči je třeba věnovat kožním záhybům na hlavě, uším nebo tlapkám. Do uší je vhodné preventivně aplikovat FAUNA OTIS. Tento přípravek vytváří ochranný film na kůži ucha díky obsahu éterického oleje z tymiánu a šalvěje. Na citlivou kůži buldočků oceníte mycí olej HY-DERMAL s meduňkovým olejem, který kůži zklidňuje a ulevuje od případného svědění. Pokud by se u zvířete vyskytl kvasinkový zánět v kožních záhybech nebo na tlapkách, je vhodné postižená místa potírat MYCOS BALZAMEM. Balzám obsahuje antimikrobiálně působící silice z čajovníku a mateřídoušky. Celkovou imunitu zvířete lze podpořit IMUNOFAUNOU.

 

Lucie Kubyncová