AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Nosní olej FAUNA RINIS

17.04.2017

Nosní olej FAUNA RINIS

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek. V srpnu nás obdařila šesti krásnými, zdravými štěňátky. Porod byl rychlý, bezproblémový, tři kluci a tři holčičky měli shodně váhu okolo 200g. Jesika se projevila jako starostlivá a milující máma výborně zvládající péči o štěňátka. Takto v poklidu vše plynulo až do pátého týdne věku štěňat.

 

 

O víkendu, za krásného počasí, jsme vzali naše miminka na zahradu a to byla asichyba. V pondělí jeden klučina lapal po dechu a nemohl dýchat nosánkem . Okamžitě jsme navštívili naši veterinární lékařku, která konstatovala virózu a píchla antibiotika. S velkou nadějí na zlepšení jsme se vraceli domů. Bohužel stav štěněte se nelepšil, přestal pít, neboť nemohl udýchat při sání mléka. Začala jsem krmit mlékem pomocí lahvičky, ale stav se stále nelepšil. Ve středu jsme se opět s velkou nadějí upnuli na další návštěvu lékařky. Paní doktorka konstatovala, že srdce a plíce jsou v pořádku, ale proč se stav nelepší...mohlo by se jednat o vrozenou vadu a zde nás čekalo velké rozčarování. V nabídce dvou možností. První znamenala nákladné vyšetření a léčení s nejistým výsledkem a druhá ukončit trápení štěňátka. Nevolili jsme ani jednu možnost, tudíž dostalo další antibiotika jeli jsme domů.

 

 

Úplně zoufalá jsem volala kamarádce Daniele Čermákové, která se stará o úpravu naší fenky. Díky Daniele jsme se seznámili i s aromaterapií a začali ji úspěšně používát.
Vysvětlila jsem jí co se děje. Obětavě a urychleně přiběhla, bylo na ni vidět, že se přímo zhrozila, jak klučina vypadá. Okamžitě telefonovala paní Michaele Švorcové a dle její rady jsme nosánek štěnda prokapali nosním olejem FAUNA RINIS, hrudníček potřeli pár kapkami Atemolu a pár kapkami prokapali pelíšek. Nosní olej štěňátku krásně pročistil nosánek a nastalo okamžité zlepšení dýchání. Úžasné bylo pozorovat jak čumáček dává do míst, kde byl nakapán Atemol a díky tomu se uchýlilo k odpočinku. Do té doby neustále lapalo po dechu a nemohlo si ani lehnout. Bylo to opravdu viditelné zlepšení. Asi po třech hodinách se probudil a hlásil se k jídlu. Hltavě vypil 60ml mléka a opět usnul. Další den jsme kapali 3 x denně a již v pátek běhal s ostatními a pil od maminky.

 

 

Dle doporučení jsme nasadili také 1 kapku Imunofauny na posílení imunity. V podávání bylinek jsme pokračovali nadále a během pár dnů se jeho stav upravil do normálu. Krásně dohnal úbytek na váze a dnes je z něho veselý, hravý klučina, který již dělá radost svým novým majitelům.

 

 

Chtěla bych moc poděkovat kamarádce Daniele Čermákové za rychlou pomoc a přísun
,,bylinek“. Paní Michaele Švorcové za rady, za její čas, neboť jsme telefonovali a
radili se i v pozdních večerních hodinách, a především za to, že tak úžasnou kosmetiku a vynikající bylinkové přípravky pro zvířecí miláčky vytvořila.

 

 

Moc děkuji

Dagmar Robotková