AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Mycí olej proti blechám

18.01.2017

Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.

 

Chtěla bych se a vámi podělit o zkušenost s novým mycím olejem „na blechy”, a i „proti blechám”. Je pravdou, že blechy potrápí čas od času každého pejska, a tím také i jeho páníčka.

 

Doneseme-li si jednu blešku z vycházky, ze zahrady, nebo i z výstavy, a zjistíme to zavčasu, je likvidace parazita jednoduchá, horší situace nastane, když to majitelé nezjistí včas, a blechy se namnoží. Nejenom, že jich je spousta v kožíšku pejska, ale jsou i doma v kobercích, pelíšku, sedací soupravě. Mycí oleje jsou však proti blechám v psím kožíšku účinné a nový mycí olej navíc obsahuje oleje, jejichž účinky způsobí, že blecha se dál již nemůže rozmnožovat.

 

 

Zkoušela jsem tento mycí olej a mohu jej hodnotit i z hlediska vlivu na kvalitu srsti. Olej má jiné složení a je hustší. Díky tomu jsme měli z počátku obavy, zda srst nebude mastnější. Vykoupala jsem v něm yorkšírské teriery, maltézské psíky, havajské psíky, shi-tzu, atd. Po vykoupání každého pejska jsem byla nadšená, srst nebyla vůbec mastná, nepramínkovala, nádherně se leskla. Psi s bílou srstí byli přímo třpytivě sněhobílí.

 

 

Vykoupala jsem i naši chloubu Artíka. Jelikož má dlouhou srst, používám FELLEOL nebo balzám, aby srst byla mastnější a necuchala se. Po tomto oleji jsem nedávala již nic, a srst po týdnu byla úžasná. Žádný dredík či zacuchání. Přišla mi těžší, nepoletovala, necuchala se, příjemně se s ní pracovalo a nádherně se leskla. Vykoupaný byl v tomto oleji na klubové výstavě a srst měl úžasnou. Pan rozhodčí konstatoval "vynikající kvalita srsti".

 

 

Vzhledem k první verzi bez éterických olejů mě i zákazníky pouze odrazovala „vůně” mycího oleje, ta se ale doladí. Jinak si myslím, že na srst je olej úžasný a vzhledem k účinkům na parazity bude žádaným mycím olejem. Těším se na tuto vánoční novinku.

 

 

Daniela Čermáková

www.danetta.wbs.cz