AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Falešná březost

18.01.2017

Falešná březost

Asi nejsem jediná chovatelka, která se u svých fen setkala s problémem falešné březosti. V současné době mám čtyřletou dalmatinku, jež velmi těžce toto období snáší. Kromě klasických vnějších příznaků (nalití mléčné žlázy) dochází u ní i k výrazným psychickým změnám.

 

 

Veterinář mi doporučil kastraci, ale mně se tento přístup nelíbí – nechat řezat do zdravého psa… Já sama hledám doktora až na posledním místě, všechny problémy se snažím řešit přírodní cestou. Jsem dlouholetá „uživatelka“ aromaterapie, přípravky KAREL HADEK jsou u nás na každém rohu. Navíc mám i velmi dobré zkušenosti s veterinárními přípravky AROMAFAUNA, které na svou fenku používám a které i nabízíme v obchodě, kde pracuji. A proto jsem se obrátila na paní Švorcovou, jestli by mi neporadila, jak fence pomoci. Podotýkám, že to bylo v době, kdy měla čubina nalitou a zatvrdlou mléčnou žlázu, odmítala opustit pelíšek a přestávala žrát. Rada byla jednoduchá: žlázu potírat ŠALVĚJÍ  (zabraňuje laktaci) rozmíchanou v PUPALKOVÉM OLEJI a vnitřně podávat MUŠKÁTOVOU ŠALVĚJ na „srovnání“ psychiky a PUPALKOVÝ OLEJ na vyrovnání hladiny hormonů. Okamžitě jsem začala vše aplikovat a změny byly vidět už během 24 hodin. Otok na mléčné liště se začal zmenšovat, fenka začínala mít zájem o okolí a postupně ztrácela plachost a bázlivost. Poctivě jsem vydržela mazat celý týden a kúru jsem doplňovala dlouhými vycházkami a projížďkami na kole. Hurá, falešná březost byla zlikvidována a po necelých 14 dnech se fenka vrátila do normálního života. Na letošní jarní falešnou březost jsem už byla připravena, a jakmile nastaly první příznaky, okamžitě jsem nasadila aromaterapii. Veškeré patálie se tak zmenšily na pouhý jeden týden, kdy měla fenka nepatrně nalitou mléčnou lištu a jinak byla úplně v pohodě. Podotýkám, že jsem v tomto období věnovala hodně času venčení a snažila se, aby fenka byla pořád v centru dění a neměla moc prostoru přemýšlet o štěňátkách.

 

 

Mé velké poděkování patří paní Švorcové, která zachránila moji fenku od kastrace a která dokáže vždy poradit a najít si chvilku i na milé popovídání.

 

Hana Hrdličková