AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Vaše zkušenosti - psi

Pokousané ucho

05.09.2018

Máme doma psího kamaráda Sama. Je to ridgeback. Je velmi klidné povahy, skoro se všemi psy by si hrál, zloděje by uvítal lízancem přes obličej a nás nadevše miluje. Jednoho dne si Samík na procházce chtěl pohrát s jiným psem.

přečíst článek

Aromka jako pomocník při potížích s paranálními váčky u psů

05.09.2018

Nemalá část chovatelů má to „štěstí“ potýkat se s potížemi paranálních váčků u svých psů. Běžně se hovoří o análních žlázách, i když to není zcela přesné označení. Jedná se o struktury, v nichž jsou umístěny pachové žlázy produkující nepěkně páchnoucí sekret, který má vodnatý až pastovitý charakter, většinou hnědožluté barvy.

přečíst článek

Hodnocení akutní bolesti u psů

24.05.2017

Psychologie a chování.

přečíst článek

Jak si domů přivést (a přivézt) psa z útulku

23.05.2017

Kolem sebe potkávám dost lidí, kteří nemají svého psa od štěněte, ale získali ho staršího, z útulku, nebo od jiných lidí, kteří ho už mít nemohli.

přečíst článek

Výběr plemene psího společníka

23.05.2017

Průběžně od klientů Ligy dostáváme dotazy, jakého si vybrat pejska společníka, pokud je člověk na vozíku nebo jinak postižený, a nechce zrovna asistenčního psa.

přečíst článek

Danettka a bylinky

22.02.2016

Danettka, moje psí holčička plemene shih ‑tzu, byla od malinka velký alergik na veškerou chemii. Ať už se jednalo o koupání, léky, granule. První dva roky jejího života jsem hledala, jak jí pomoci.

přečíst článek

Multifunkční balzám

18.01.2016

… je opravdu multifunkční. Prioritně byl vytvořen na ošetřování svědivé šupinkovité pokožky u našich zvířecích kamarádů. Během používání se osvědčil na ošetřování jizev, drobných poranění i zánětlivých procesů. Dobré zkušenosti byly chovateli získány při ošetřování análních žláz, kdy lze z balzámu vytvořit čípky a aplikovat je do konečníku zvířete. Na školení AROMAFAUNY v Pardubicích jsem od majitelů zvířecích miláčků vyslechla různé další zkušenosti s tímto výrobkem. Dobře se roztírá a vstřebává, díky čemuž mohou lépe působit obsažené éterické oleje. Voní hezky levandulí, šalvějí, tymiánem, mátou…

přečíst článek

Děkuji...

18.01.2016

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.

přečíst článek

Mycí olej proti blechám

18.01.2016

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe

přečíst článek

Jak na blechy s aromaterapií

18.01.2016

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku „ve škole se objevily vši“ a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši, neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají, pokud ano, tak na chvíli. Rodiče dětí i majitelé pejsků neustále hledají, jak na tyto parazity.

přečíst článek