AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro psy doporučujeme

Borelióza psů

21.07.2020

Lymská borelióza je společně s klíšťovou encefalitidou nejčastější onemocnění, které nám hrozí prostřednictvím nakažených klíšťat. Zatímco proti klíšťové encefalitidě se můžeme velmi efektivně chránit očkováním, u boreliózy takové štěstí nemáme. U člověka se projevuje nejprve typickými skvrnami na kůži (ne ve všech případech), později může postihovat srdce, klouby a nervový systém.

přečíst článek

SUCHÁ A CITLIVÁ POKOŽKA

19.05.2020

Suchá a citlivá pokožka nemusí nutně znamenat napadení kožními parazity. Může jít o alergickou reakci, nebo pouze o reakci na mrazivé počasí. Vhodným pomocníkem ke zvláčnění pokožky a zároveň ke snadnějšímu rozčesávání srsti je FELL BALZAM NEUTRAL.

přečíst článek

Falešná březost - pseudolaktace

12.05.2020

Je stav, který může vzniknout u nekastrovaných fen několik dní po hárání. V tomto období se fena chová, jako by byla březí nebo měla štěňata. Převážně se vyskytuje u dobře živených fen nebo s velkou vazbou na majitele.

přečíst článek

JARO JE TU

28.04.2020

Jaro a koupání v rybníku, to miluje většina psů. Taková paráda ovšem může způsobit i zdravotní komplikace.

přečíst článek

PUDL

09.03.2020

Pudl je poměrně oblíbené plemeno pro svou inteligenci a fakt, že „nelíná“. V minulosti byl využíván převážně k „aportování“ sestřelených kachen, postupně se z něho stával oblíbený společník.

přečíst článek

SEZÓNA KVASINEK ZAČALA

17.02.2020

Snížená imunita, alergie, kožní parazité. To vše může zapříčinit probuzení kvasinek, běžně se vyskytujících na těle zdravého psa. Mohou tiše a nepozorovaně spát velmi dlouhou dobu.

přečíst článek

LÍNÁNÍ SRSTI

10.02.2020

Je běžným jevem. Nejvíce se vyskytuje na jaře, kdy se pes zbavuje zimní srsti, a na podzim, kdy se srst znovu nabaluje. Starost o srst je ale celoroční práce. Koupání v mycích olejích zanechává na pokožce ochranný film a srsti dodá lesk. Pokud se vyskytne nadměrné línání, je třeba zjistit příčinu.

přečíst článek

BARFUJEME – Bone and Raw Food

20.01.2020

Krmení psa granulemi je pro nás pohodlné, ale BARF může zmírnit projevy současných chorob u psů. Největším pozitivem krmení psa syrovou stravou je hlavně přirozenost.

přečíst článek

SNÍH A MRÁZ

13.01.2020

Zima je v plném proudu, teploty klesají hluboko pod nulu. Ve městech, stejně jako každý rok, silničáři nešetří solí, aby lidé na ulicích nepadali jako švestky.

přečíst článek

PARANÁLNÍ VÁČKY

16.12.2019

Kde jsou a k čemu slouží? Dříve sloužili na označování teritoria a k obraně, podobně jako je dnes používají skunci.

přečíst článek