AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

TLAPKY JAKO V BAVLNCE

20.07.2021

TLAPKY JAKO V BAVLNCE

TLAPKY JAKO V BAVLNCE

Nohy nás nosí celý život. Je na každém z nás, jak se o ně budeme starat, aby nám co nejdéle dobře sloužily. My máme na rozdíl od zvířat na výběr. Můžeme se rozhodnout, jestli chceme chodit bosy nebo v luxusní obuvi. Volíme vhodné obutí podle počasí. Ale co takové zvíře? Jak to se dokáže o své nohy postarat?

 

Ať už se jedná o tlapky pejsků, kopyta koní nebo pařáty našich opeřenců, všichni potřebují náležitou péči, a to v každém ročním období. V létě dosahují povrchy, po kterých zvíře chodí, často vysokých teplot. V zimě naopak teploty klesají hodně pod bod mrazu. Chodníky a silnice se chemicky ošetřují a jsou posypané kde čím jen, aby byly schůdné. Nic z toho ale nesvědčí tlapkám. Proto bychom jim měli věnovat náležitou péči a starostlivost, aby to našim mazlíčkům co nejdéle a nejlépe běhalo. A je jen na nás, jak jim v tom zdravě pomoci.

 

Po každé procházce je důležité packy omýt a vysušit. Mycí olej HY-WASCH PADS je ideální pomocník určený právě k omývání pacek, ale je možné ho použít i k omytí břicha nebo uší. Obsažené éterické oleje z citrónu, eukalyptu a mateřídoušky mají nejen velice příjemnou a osvěžující vůni, ale také antiseptický účinek. FAUNA PADS, balzám s vysokým obsahem třezalkového macerátu, chrání packy v jakoukoliv roční dobu. Ty je vhodné namazat nejen před procházkou, ale i po procházce na umyté a vysušené tlapky. Balzám je možné využít i na otlaky, odřeniny a drobná poranění. Na kvasinkové nebo plísňové onemocnění meziprstních prostor je dobré mít po ruce MYCOS BALZAM. Obsahuje výtažky z čajovníku a mateřídoušky a ty, jak je známo, mají vysoký dezinfekční a antimykotický účinek. A zapomenout nesmíme ani na obsažený lanolín, který zabraňuje vlhkosti proniknout k pokožce a zároveň zvířeti balzám vylízat.

 

Lucie Kubyncová