AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro psy doporučujeme

PÉČE O PSA PŘI SPORTOVNÍ ZÁTĚŽI

13.05.2022

Úkolem psích sportů je udržet psa (a někdy i jeho majitele) v dobré fyzické kondici. Některé aktivity jsou zaměřené na běh, jiné na obratnost, avšak jedno mají všechny sporty společné… vysokou fyzickou zátěž.

přečíst článek

KOSMETIKA ŠAMPIONŮ

23.09.2021

Nejen kvalita samotného psa, ale i kvalita kosmetických přípravků dělají z Jiskry Bar Bar Beskydy šampióna.

přečíst článek

TLAPKY JAKO V BAVLNCE

20.07.2021

Nohy nás nosí celý život. My máme na rozdíl od zvířat na výběr.

přečíst článek

AUSTRALSKÝ OVČÁK

29.03.2021

V dnešní aktivní době, kdy každý druhý běhá, jezdí na in-linech a místo ležení u moře preferuje túry po horách, je velice oblíbeným plemenem právě australský ovčák a to hned z několika důvodů.

přečíst článek

JAK VYZRÁT NA MLÁĎATA?

15.03.2021

Obecně víme, že mláďata jsou divoká. Vše chtějí zkusit, vše chtějí ochutnat a ráda si dělají značky, snad aby nezapomněla, co vše jim patří.

přečíst článek

JORKŠÍRSKÝ TERIÉR

22.01.2021

Velmi oblíbené plemeno pocházející ze Spojeného království. Mnoho lidí má tendence malá zvířata rozmazlovat, tento teriér si však zachoval svou povahu.

přečíst článek

INFEKČNÍ LARYNGOTRACHEITIDA

01.10.2020

Stejně jako nám lidem se nevyhýbají respirační onemocnění, tak ani zvířatům. Obzvlášť psy dokáže pořádně potrápit infekční laryngotracheitida (ILT) nebo také psincový kašel. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění přenášené kapénkovou infekcí. Zvíře se může prakticky nakazit kdekoliv.

přečíst článek

Lovečtí psi a éterické oleje – jde to dohromady?

04.08.2020

Na první pohled si to ani neuvědomíme, ale skupina loveckých psů je opravdu pestrá. Patří sem ohaři (český fousek, setři, němečtí ohaři, výmarský ohař, pointer, vizsla, …), barváři (bavorský a hannoverský, bloodhound), norníci (jezevčíci a teriéři), honiči (beagle, baset, slovenský kopov, foxhound, bernský, …), slídiči (španělé, křepelák, …) a retrívři.

přečíst článek

Dysplazie kyčelního a loketního kloubu psů

29.07.2020

…strašáci řady chovatelů psů. Jedná se o chybný vývoj kloubů, který může mít za následek až omezení pohyblivosti psa spojené s velkou bolestivostí. Vlivem špatného vývoje kloubu totiž postupně dochází k degenerativním změnám - k poškození chrupavky, ke změnám a zánětu kloubního pouzdra a následně k rozvoji artrózy.

přečíst článek

Borelióza psů

21.07.2020

Lymská borelióza je společně s klíšťovou encefalitidou nejčastější onemocnění, které nám hrozí prostřednictvím nakažených klíšťat. Zatímco proti klíšťové encefalitidě se můžeme velmi efektivně chránit očkováním, u boreliózy takové štěstí nemáme. U člověka se projevuje nejprve typickými skvrnami na kůži (ne ve všech případech), později může postihovat srdce, klouby a nervový systém.

přečíst článek