AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Silice a kočky

04.01.2016

Silice a kočky

Milá paní Švorcová, chtěla bych se s Vámi podělit ostřípek zkušeností s éterickým olejem a kočkami.

 

 

Onehdy jsemna noc dala do misky bez vody a bez svíčky asi tři kapky eukalyptu.Miska byla umístěná tak, aby se k ní kočka určitě nedostala.Místnost má přes 40 m3, nebyly u ní zavřené dveřea nemá plastová okna, což znamená, že nebyla hermetickyuzavřená. Vůni jsem osobně vůbec necítila, ale kočka mělaráno neurologické potíže – potácela se, padal jí zadek. Obávalajsem se choroby, ale veterinář to vyloučil, a nakonecjsme se shodli, že je to citlivostí na eukalyptový éterák . Na internetujsem nakonec narazila na podobnou zkušenost chovatelekoček z Kalifornie. Třeba se Vám bude tato zkušenost hodit. Sleduji na Vašem webu velmi pečlivě a často s úžasem, účinky éteráků na zvířata, a smekám před výsledky. Dosud jsem používala pouze pomerančový éterák, a to jako bojový prostředek, kterým jsem vymezovala předměty, jichž se kočky nesmějí dotknout.

 

 

 

Třeba vánoční stromeček obkládáme oloupanou kůrou z mandarinek a pomerančů. Vzpomněla jsem si na další drobnost, když dospívající kocour začal značkovat, čistila jsem postižené předměty pomerančovým éterákem, a potvrdilo se mi, co jsem do té doby jen slyšela: pomerančová silice pachy zlikviduje (rozloží), ne jen přerazí.

 

 

„Kočičina“ v bytě vůbec nebyla cítit a potvrdily toi zaujaté návštěvy, které nesouhlasí s chovem koček v bytě.Děkuji za dobré rady k čištění toalet. Napadlo mě, že bychmohla Vámi doporučenými přípravky AROMA SANITOL a FaunaDesinf dezinfikovat i kočičí pítko. To je taky problém vyčistit tak, aby v něm čistidla nezanechala pachy (chlóru apod.).O parfemovaném stelivu ani nemluvím, vím ze zkušenosti,že kočky často raději chodí jinam – ale v tomto případě bude hrát roli i umělost těchto „parfémů“.Ještě jsem si vzpomněla na drobnost, na kterou mě přivedla zmínka v dopise čtenářky v poslední Aromce o Endoparazinu.

 

 

Králíkům u babičky nesmírně chutnal i pelyněk černobýlo pampeliškách ani nemluvě. Proto s velkým zájmem sleduji vaši „éterickou“ práci se zvířaty a přeji mnoho úspěchů.

 

 

S pozdravem,
Ludmila Kosatíková