AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Aromafauno – děkujeme!

09.05.2018

Aromafauno – děkujeme!

Jednoho nešťastného dne si náš milovaný kocour Charlie (rozmazlený modrý Briťák) zlomil packu na zadní noze. Samozřejmě následovala nákladná operace a po ní stejně nákladná a dlouhá rekonvalescence doprovázená častými převazy. Po sundání obvazového materiálu, na údajně poslední návštěvě, kocourovi pacička natekla do dvojnásobné velikosti. Objevila se malinká, lehce přehlédnutelná ranka, dokonce mu i po pár hodinách naskočila vysoká teplota. Obrátili jsme se tedy na veterináře, který nás poslal domů s navýšenou dávkou antibiotik a se slovy, že to je normální pooperační stav. Do dvou dnů se z malé ranky stal ohromný hnisající puchýř, který mimo jiné způsoboval i vypadávání srsti a malátnost našeho jinak divokého Brita. Na to nám bylo oznámeno bez jakéhokoliv vyšetření, že má nejspíš nekrózu způsobenou přiškrceným obvazem a z toho se jako každé zvíře musí sám vylízat. Opět jsme byli posláni domů o pár stovek chudší. Kocourův stav se stále nelepšil, puchýř se zvětšoval, mokval, antibiotika nezabírala. V zoufalosti jsme se obrátili na jinou veterinární stanici, kde nás objednali na vyšetření za dlouhé tři dny, aby byl u vyšetření přítomen ortoped. Bohužel puchýř prasknul a na nožičce se v ten moment vytvořila živá otevřená rána.

 

V tento okamžik jsme se rozhodli sáhnout po výrobcích Aromafauny. Jelikož byl náš problém hodně individuální, tak jsme se obrátili přímo na paní Michaelu Švorcovou s prosbou o radu a pomoc. Ještě ten den jsme si vyzvedli oleje, které ránu vysušovaly, desinfikovaly, zabraňovaly tomu, aby si Charlie postižené místo olizoval, a dokonce působily i jako přírodní analgetikum. Na kocourovi byla vidět okamžitáznámka úlevy od bolesti a do večera bylo i viditelné zlepšení rány, na které se začal tvořit ochranný strup.

 

Po celém víkendu, kdy jsme ránu ošetřovali výrobky Aromafauny, jsme navštívili nového veterináře. Ten po důkladném vyšetření smekl před účinky těchto olejů a potvrdil nám, že bez nich by nejspíš bylo pozdě. Kocourovi bylo totiž zjištěno napadení tkání infekcí s následným rozkladem buněk a packu by museli amputovat, aby se infekce nešířila dál. Nasadil Charliemu tedy konečně správnou léčbu a vřele nám doporučil, abychom o ránu pečovali tak, jak jsme o ni pečovali celý víkend za pomocí olejů, které našemu mazlíčkovi po zpackané operaci doslova zachránily packu. Tímto patří Aromafauně náš ohromný vděk a ještě větší poklona.

 

Nikola Nohýnková