AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Urinstop

26.11.2019

Urinstop

Je 7:00. Otevíráte oči, cítíte se krásně. Nebe je blankytně modré, slunce začíná příjemně vyhřívat vaši oblíbenou verandu. Připravíte si fit snídani, protože žijete zdravě, kávičku a jdete si tam sednout. Užíváte si krásný zpěv ptáků poletujících kolem stromů, tiché šumění dlouhé trávy a hlavou se vám honí myšlenka, že na té zahradě něco chybí. Je tam příliš velký klid, až na ptáky v korunách stromů žádný pohyb. Není to škoda?

K baráku přeci patří zvíře jako pes, nebo kočka. Víte, že vzhledem k náročné práci na psa nebudete mít tolik času, kolik si zaslouží, ale kočka zvyklá venku, je samostatná. Taky dobře víte, že lidi svoje venkovní kočky odmítají kastrovat a tak jim nese 2x do roka koťata, která často končí v útulcích. A tak nahodíte make up, stáhnete vlasy a vyrazíte pouze na obhlídku situace. Už před vchodem do útulku slyšíte smutné mňoukání. Vstoupíte a všude kolem malinké kuličky bezmocně koukající skrz mříže. Jste si jista, že jedné z nich zachráníte život. Ale které? Je jich tolik! Různé barvy, různé velikosti a všichni pláčou a doufají, že dnes je právě jejich šťastný den. Je jen jediná možnost jak si vybrat. Zavřít oči, jít uličkou a u toho si říkat „ententýky dva špalíky“. Ok, máte vybráno. Krásný krémový osmitýdenní kocourek, sotva mžourá. Tolik potřebuje mateřskou lásku a teplo. Držíte ho v náručí a vydáte se na cestu domů. Míjíte poslední klec a periferně vidíte naprosto totožnou malinkou kuličku. Snažíte se jít dál, ale nemůžete. Jakoby před vámi postavili vysokou průhlednou zeď. Vaše srdce na vás křičí, ať ho vezmete, zatím co mozek tvrdě oponuje.

Tato debata vašeho vnitřního já trvá asi 10 minut. Kotě vyndáváte z klece a bleskově utíkáte ven, aby se situace neopakovala. Jste doma, emocionálně destabilizovaná, lítost nad koťátky z vás přímo srší. Udělejte si kávu. O 4 týdny později. Jste šťastná, na zahradě je živo, koťátka prosperují. Sem tam se chodí podívat do domu, co je nového. Vám to nevadí, jsou přeci tak roztomilá. Klasické krásné ráno, snídaně za doprovodu ptáků, když uslyšíte nezvyklé, až děsivé zvuky.  Jdete se podívat do domu, kde se co děje. Přijdete ke dveřím obývacího pokoje a brada padá prudce k zemi. Vaše milovaná, roztomilá, hodná, láskyplná a znovu roztomilá koťátka právě devastují váš stejně oblíbený gauč. Saháte po čemkoliv studeném, abyste si to dali na hlavu jako obklad. Zaujímáte polohu ležmo, nohy nahoru, kdyby mělo kóma přijít dřív, než odejde hysterie. Proč to dělají, co je to napadlo?! Koťata jen sedí a koukají na vás jak na blázna. Udělejte si kávu.

 

Večer už jste relativně smířena s náhlým a bolestivým odchodem gauče na druhý konec mostu. Sedíte u googlu a hledáte lidi, kteří s tím mají zkušenosti, a věříte, že je někdo takový borec, který je to dokázal odnaučit. Až takového člověka najdete, zaplatíte zlatem, aby vám poslal podrobný postup, jak toho dosáhnout.

Čtete si článek od Aromaterapie Fauna. Píše ho jedna moudrá paní, která svými znalostmi a výrobními zkušenosti zachránila už mnoho podobně krásných a pohodlných gaučů, jako byl ten váš. URINSTOP. To je název té zázračné lahvičky. Neváháte, objednáváte a jdete spát. Vzpomínáte na dětství, den před Vánoci. Čím dřív usnete, tím dřív přijde ježíšek. A jak to celé dopadne?

Koupíte nový gauč, postříkáte ho URINSTOPem, koťátka se přiblíží, očichají, trochu ochutnají. Díky složení z černého pepře a skořicové kůry se jim zkřiví úsměv, zatáhnou drápky a v tichosti, ale svižně opouští dům. Co děláte mezitím vy? Přeci kávu!

 

Kateřina Glozová