AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

DERMATITIDY U KOČEK

30.09.2019

DERMATITIDY U KOČEK

Kožní problémy se u koček vyskytují v hojné míře. Nepříjemné změny na kůži způsobuje reakce na okolní prostředí, kvalitu krmiva, parazity i kvasinkové a bakteriální infekce. Často se jedná také o alergie - reakce organismu na látku z okolí.  Imunitní systém zvířete látku mylně zhodnotí jako nepřípustnou a začne uvolňovat protilátky, což vede k zánětlivým změnám na kůži. Nacházíme zarudlá ložiska, pokožka je šupinatá, svědí, srst se láme a vypadává. Důležité je co nejdříve vypozorovat, na jakou látku zvíře negativně reaguje.

Během času, který věnujete pozorování možných příčin, kočku vykoupejte v mycím oleji HY-DERMAL. Obsažený olej z vlašských ořechů má protiplísňové účinky a v kombinaci s meduňkovým éterickým olejem zklidňuje pokožku a zmírňuje svědění. Pokud se zvíře před vykoupáním drbalo až do krve, tyto ranky potírejte HELP BALZAMem pro podporu hojení. Doporučujeme zapojit i trávicí systém a podávat PAPENDO. Jedná se o dietetický přípravek k podpoře trávení, detoxikaci organismu a pomáhá při napadení vnitřními parazity.

Další z důvodů kožních změn je zablešení. Malé skákací potvory dělají zvířeti ze života peklo. Mycí olej HY-FLEA je zaměřený na jejich slabiny a to v každém vývojovém stádiu. Velice důležitým faktorem, který je třeba brát v potaz a věnovat mu dostatek úsilí, je pořádek a hygiena v prostředí, ve kterém zvíře chováme. Špatné zoohygienické podmínky jsou destruktivní pro každé zvíře. K plošné desinfekci doporučujeme AROMA SANITOL a na lokální desinfekci FAUNA DESINF – lze použít i na desinfekci drobných poranění. Prostředí svýmmazlíčkům (i sobě) můžete zpříjemnit vůněmi TOMCAT TOMMY a OREEGO TOMMY, obsažené éterické oleje zklidňují mysl a uvolňují stres.

 

Kateřina Glozová