AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro kočky doporučujeme

UMĚLÝ ODCHOV KOTĚTE

20.01.2023

Kočky jsou samostatná zvířata. Mohou ale nastat situace, kdy budou nutně potřebovat vaši pomoc. Například pokud budete pečovat o čerstvě narozená koťata, která bude třeba uměle dokrmit.

přečíst článek

JAK POŘÁDNĚ UNAVIT KOČKU?

19.01.2022

Kočky a koťata zvlášť jsou od přírody zvídavá a plná energie. Poradíme vám, jak je zabavit a unavit.

přečíst článek

HOJIVÝ BALZÁM NA DROBNÁ PORANĚNÍ

19.01.2022

Že si kočka rány čistí sama? Ano, ale co ty, na které nedosáhne? Nebudeme přece čekat až se z nich stane zanícené, bolestivé ohnisko, které bude vyžadovat léčbu antibiotiky.

přečíst článek

KOCOUŘÍ ZNAČKOVÁNÍ

19.01.2022

Snad každý, kdo má doma kocoura, zná ten štiplavý zápach moči, který vás omráčí, jen co se vrátíte domů. Bohužel pro kocoury je tento nešvar naprosto přirozený a těžko se odnaučuje.

přečíst článek

ZVLÁDNĚTE CESTU NA VETERINU LEVOU ZADNÍ

19.01.2022

Kočky obecně nemají rády cestování a je pravděpodobné, že si nástup do přepravky automaticky spojily s nepříjemným zážitkem u veterináře. Máme pro vás pár základních tipů, jak kočku na cestování připravit.

přečíst článek

Kočka a pitný režim

18.12.2020

Kočky, které se pohybují venku, se klidně napijí z louže a jiných vodních zdrojů. Zato kočky žijící pouze v našich domovech musí mít kontrolovatelný a dostatečný přísun tekutin.

přečíst článek

TOMMY LOVE

04.12.2020

Jak už název naznačuje, jedná se o produkt, který budou kočky doslova milovat. Obsahuje jimi oblíbený kozlík lékařský. Kozlík je léčivá rostlina z čeledi zimolezovitých s charakteristickým pachem. Od 12. století je využívaný především na problémy s nespavostí, nadýmáním, tiší bolest, stres a úzkostné stavy.

přečíst článek

I kočky mají rýmu

04.12.2020

Rýma je u koček velmi časté onemocnění. Nemá však jednoho konkrétního původce, proto mluvíme o tzv. komplexu kočičí rýmy. Zvíře se většinou nejdříve nakazí virovým onemocněním, jako je kočičí herpesvirus nebo kalicivirus, následně se pak na poškozené sliznici uchytí bakterie (stafylokoky, streptokoky, …). Mezi bakteriální původce patří zejména Bordetella bronchiseptica, ale i Chlamydophila felis a Mycoplasma felis.

přečíst článek

MRTVICE NEBOLI MOZKOVÁ CÉVNÍ PŘÍHODA

17.09.2020

Mrtvice není onemocnění postihující jen lidi, ale i naše čtyřnohé mazlíčky. Dostat ji můžou psi, kočky i koně. Převážně postihuje starší jedince a hodně kardiaky. Má dvě formy.

přečíst článek

Kočka domácí

14.07.2020

Kočka domácí byla vždy průvodcem člověka, sloužila převážně k lovení hlodavců. Už ve starém Egyptě uznávali kočku jako božstvo a věřili, že je ochrání před zlem. Dokáže vyvinout velkou rychlost, potichu se plížit, zatnout drápy a zuby.

přečíst článek