AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro kočky doporučujeme

Kočka a pitný režim

18.12.2020

Kočky, které se pohybují venku, se klidně napijí z louže a jiných vodních zdrojů. Zato kočky žijící pouze v našich domovech musí mít kontrolovatelný a dostatečný přísun tekutin.

přečíst článek

TOMMY LOVE

04.12.2020

Jak už název naznačuje, jedná se o produkt, který budou kočky doslova milovat. Obsahuje jimi oblíbený kozlík lékařský. Kozlík je léčivá rostlina z čeledi zimolezovitých s charakteristickým pachem. Od 12. století je využívaný především na problémy s nespavostí, nadýmáním, tiší bolest, stres a úzkostné stavy.

přečíst článek

I kočky mají rýmu

04.12.2020

Rýma je u koček velmi časté onemocnění. Nemá však jednoho konkrétního původce, proto mluvíme o tzv. komplexu kočičí rýmy. Zvíře se většinou nejdříve nakazí virovým onemocněním, jako je kočičí herpesvirus nebo kalicivirus, následně se pak na poškozené sliznici uchytí bakterie (stafylokoky, streptokoky, …). Mezi bakteriální původce patří zejména Bordetella bronchiseptica, ale i Chlamydophila felis a Mycoplasma felis.

přečíst článek

MRTVICE NEBOLI MOZKOVÁ CÉVNÍ PŘÍHODA

17.09.2020

Mrtvice není onemocnění postihující jen lidi, ale i naše čtyřnohé mazlíčky. Dostat ji můžou psi, kočky i koně. Převážně postihuje starší jedince a hodně kardiaky. Má dvě formy.

přečíst článek

Kočka domácí

14.07.2020

Kočka domácí byla vždy průvodcem člověka, sloužila převážně k lovení hlodavců. Už ve starém Egyptě uznávali kočku jako božstvo a věřili, že je ochrání před zlem. Dokáže vyvinout velkou rychlost, potichu se plížit, zatnout drápy a zuby.

přečíst článek

TOULAVÉ KOČKY

03.12.2019

Máte domeček na vesnici, náročnou práci, rodinu, spousty starostí a jednoho dne k vám přijde toulavá kočka. Nebo dvě. Co s tím? Můžete to neřešit v domnění, že se jen mihla a zase se vrátí tam, odkud přišla.

přečíst článek

Urinstop

26.11.2019

Je 7:00. Otevíráte oči, cítíte se krásně. Nebe je blankytně modré, slunce začíná příjemně vyhřívat vaši oblíbenou verandu. Připravíte si fit snídani, protože žijete zdravě, kávičku a jdete si tam sednout.

přečíst článek

JAK NA ZDRAVÉ ZUBY

08.10.2019

Na počátku kočičího života je dáseň hlaďoučká, růžová a zcela bez zubů. Do 6. týdne života se jim prořeže 26 dočasných zubů. K jejich výměně za zuby stálé dochází v 5. měsíci, což může mít za následek neklid, zvýšenou teplotu a nezvyklé mňoukání.

přečíst článek

DERMATITIDY U KOČEK

30.09.2019

Kožní problémy se u koček vyskytují v hojné míře. Nepříjemné změny na kůži způsobuje reakce na okolní prostředí, kvalitu krmiva, parazity i kvasinkové a bakteriální infekce.

přečíst článek

Můj zamilovaný kocour

22.07.2019

Před dvěma lety jsem dostala od kolegů dárek v podobě půlročního vykastrovaného kocourka z depositu. Šok to byl opravdu velký, ale co, byl to krásný krémový kocourek s vystrašenýma očima.

přečíst článek