AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Vaše zkušenosti - drobná zvěř

Všenky u morčat

19.05.2020

Chováme doma morčata, u kterých se v srsti objevili hýbající se tečky až tyčinky. Pro všechny z vás, kteří s tímto nemají žádné zkušenosti, můžu říci, že je to běžný vnější parazit u morčat.

přečíst článek

Apatie u pískomila

24.02.2020

Chovali jsme doma pár pískomilů, ale bohužel se stalo, že jsme přišli o březí samici. Nejenom, že jsme ji oplakali celá rodina, ale samec byl poté úplně apatický. Bylo znát, že opravdu truchlí, nechce žrát a je neustále schovaný ve svém domečku.

přečíst článek

SVRAB – velký nepřítel

10.12.2019

Nejčastější kožní nemocí u hlodavců je SVRAB (Zákožka svrabová), tento parazit žije pod povrchem kůže. Živí se nečistotami na povrchu těla, kožními šupinkami. Viditelně vznikají holá místa se strupy na trupu, nohách, břiše.

přečíst článek

Králici a jejich chování

26.11.2019

Může se stát, pokud si přinesete domů nového mazlíčka, že vám začne značkovat svoje místo. Je to jejich přirozené chování, kdy se ve svém prostředí cítí dobře a chráněn.

přečíst článek

Chováme potkany Husky

29.10.2019

Chcete si obohatit svůj život, tak si pořiďte potkaního kamaráda, nejlépe s PP. Musím říci, že ráda každému poradím s chovem i s povahou potkanů.

přečíst článek

Moje Majdalenka

30.09.2019

Dobrý den, musím vám napsat náš příběh. Hrozně jsem si vždy přála mít nějaké to zvířátko. Jednou jsem šla do obchodu se zvířaty a tam se na první pohled zamilovala. V plyšovém domečku se choulilo něco jako malý hrošík.

přečíst článek

Děkuji vám za HELP BALZAM

13.08.2019

Ve vašem článku Osmák degu na webu Aromafauna jsem se dočetla o přípravku HELP BALZAM, který nám velice pomohl.

přečíst článek

Náš křeček a paraziti

15.07.2019

Dobrý den, musím se s vámi podělit o zkušenosti s naším křečkem. Domů jsme si šťastni z obchodu odnášeli křečka syrského.

přečíst článek

FURO alias ZLODĚJ

13.11.2018

Kdo má tohoto banditu doma, moc dobře ví, jak dobře plní podstatu svého jména. Fretka domácí (z lat. putoriu putoriu furo) se stává víc a víc oblíbeným domácím mazlíčkem. Byla vyšlechtěna k norování už v antickém Římě, pak začala sloužit (pro mě dost nepochopitelně) k chovu na kožešiny a jako laboratorní zvíře.

přečíst článek

Morčátka Skinny

05.01.2016

Jsem chovatelkou bezsrstých morčátek skinny, která jednou měsíčně musím koupat, aby se z jejich jemné kůže odstranila usazená špína z podestýlky atd.

přečíst článek