AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro drobná zvířata doporučujeme

MALOKLUZE

12.05.2021

Charakteristickým znakem hlodavců a zajícovců je tvar a uspořádání zubů.

přečíst článek

PODODERMATITIDA

29.03.2021

je poměrně časté onemocnění kůže, svalů, šlach a kloubů, vyskytující se na končetinách morčat. Příčinou vzniku bývá poranění tlapky v důsledku velkého tlaku.

přečíst článek

ZAKRSLÝ KRÁLÍK

03.03.2021

Možná právě vy přemýšlíte, že toto zvířátko potěší vaše dítě.

přečíst článek

Ušní svrab králíků

22.01.2021

Svrab je kožní onemocnění způsobované roztoči, kteří žijí na povrchu kůže, někteří si v kůži budují chodbičky. Některé druhy těchto roztočů jsou vázané na konkrétní druhy zvířat, některé mohou žít na více hostitelských druzích.

přečíst článek

FRETKA DOMÁCÍ – MAZLÍČEK PRO POKROČILÉ

04.01.2021

Fretky patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Jsou velmi učenlivé a zábavné. Pověstné jsou především svou schopností prozkoumat každou skulinku bytu a zcizením všech předmětů, které dokážou unést ve své zubaté tlamičce.

přečíst článek

KONEC se značkováním!

17.09.2020

Je to náš kamarád, který má sice svůj prostor v kleci, ale většinu času tráví s námi v bytě na volno. Je mu nyní rok a začal nám značkovat na různých místech v bytě. Začalo to občas po návštěvě kamarádky s jejím pejskem – Bišonkem.

přečíst článek

PARAZITI U MORČAT

31.08.2020

Malé roztomilé morčátko. Tiše vyhlíží ze svého domečku a čeká, až z rukou majitele vypadne kousek zeleniny nebo ovoce. Že se to stane, ví celkem jistě.

přečíst článek

Plísňová onemocnění kůže u drobných zvířat

04.08.2020

Dermatofytóza – pod tímto názvem se skrývá plísňové onemocnění kůže, jehož původcem je skupina plísní označovaných jako dermatofyta. Napadají rohovějící část pokožky, ale i jiné kožní struktury, jako např. chlupy.

přečíst článek

Nejčastější infekční onemocnění králíků

15.06.2020

Ani králíkům se nevyhýbají různá infekční onemocnění. Největší hrůzu mezi chovateli budí mor králíků a myxomatóza. Na našeho králičího chovance však může zaútočit mnohem větší škála škodlivých mikroorganismů. Řadě infekčních onemocnění ale můžeme zabránit, pokud budeme dodržovat základní chovatelské zásady.

přečíst článek

HRAČKY PRO DROBNÁ ZVÍŘATA

20.04.2020

Pořídíte si drobného hlodavce, veškeré vybavení, kvalitní krmení, napáječku s VITAMÍNEM C i domeček a těšíte se na společné soužití. Po čase se vám zdá, že mu stále něco chybí?

přečíst článek