Článek

Cestování autem se psem...

Psi
Hygiena a dezinfekce
Lucie Kubyncová

Kdo dnes necestuje autem i se svým psem? Na takových cestách nás často doprovázejí i jistá úskalí...

Zvrací Váš pes cestou autem nebo trpí nevolností?

TIP: Pro pejsky, kteří špatně snáší cestu autem, zvrací a cestou vykazují známky nervozity, doporučuji uklidňující směs éterických olejů FAUNA HAPPY. Cca 15 minut před jízdou je možné podat jednu kapku přímo do tlamy nebo potřít oblast náprsenky. Bez obav lze aplikovat i na oblíbenou dřevěnou nebo látkovou hračku.

Autem jezdíme prakticky všude, kam se dá - do práce, na nákupy, na výlety, sami nebo s celou rodinou. Spousta z nás má doma i nějakého toho čtyřnohého parťáka, kterého čas od času nebo i pravidelně vozí sebou v autě. Pro někoho může být taková cesta nepředstavitelný problém, pro někoho příjemně strávený čas se zvířecím miláčkem.

Stejně jako spousta z vás dojíždím do práce autem. Vzhledem ke své práci mám možnost brát si sebou naši Amy. Amy je fenka francouzského buldočka, která velmi ráda cestuje. Stačí otevřít dveře u auta a už sama vyskakuje na sedadlo. Prostě společné výlety miluje. Já také, ale má to i jedno úskalí. Kdo zná buldočka, tak ví, že tento malý roztomilý pejsek kromě chrochtavého zvuku vydává také zvuky úplně jiného charakteru. Řekněme si to narovinu, prostě pěkně „uchází”. Zejména po ránu cestou do práce to není vůbec nic příjemného. Jenže to bych nesměla pracovat tam, kde pracuji, abych nevymyslela nějaké řešení, jak si tu společnou cestu zpříjemnit. A to tak, aby to nevadilo mně a ani Amy.

Nepříjemný pach v autě při cestování se psem?

V autě používám už pár let autoparfémy od BELAIRPUR. Mezi moje nejoblíbenější patří ČAJ&BERGAMOT a osvěžující FRESH MOOD s eukalyptem a mátou. Oba prostor auta velice příjemně provoní. Pokud ale cestuji s Amy, je potřeba společný prostor ještě více osvěžit. Proto mám v povinné výbavě ještě několik osvěžovačů od AROMAFAUNY.

TROPFI SPRAY a INSI SPRAY mám v záloze od jara do podzimu. Oba mají velice příjemnou a osvěžující vůni a navíc ještě působí proti otravnému hmyzu. To oceňuji zejména při společných výletech do přírody. Aplikuji nejen do prostoru auta, ale i na sebe, na ošacení a Amy přímo na srst.

TOMMY LOVE nastříkám přímo na pelíšek, na kterém Amy leží. Obsažené éterické oleje z kozlíku, meduňky a fenyklu mají kromě příjemné vůně i uklidňující účinky.

Sprej FAUNA CELIBAT vozíme sebou, pokud Amy zrovna hárá. Díky obsaženým silicím z máty peprné a šalvěje dobře maskuje pachy hárající feny a zároveň odpuzuje případné nápadníky, o které není nikdy nouze.

V nabídce máme i další osvěžovače - aromadeodoranty - likvidátory pachů vhodné pro zvířata. Stačí si jen vybrat, který vám bude svojí vůní nejpříjemnější.

Já i Amy Vám přejeme šťastnou a ničím nerušenou cestu.