Tento víkend doprava zdarma na vše! Chci dopravu zdarma

Šetrná péče o zvířata všech druhů a velikostí

Základem našich veterinárních přípravků jsou rostlinné silice, jejichž účinky jsou známé tisíce let. Dopřejte tuto péči i svým zvířecím miláčkům!

Šetrná péče o zvířata všech druhů a velikostí

Základem našich veterinárních přípravků jsou rostlinné silice, jejichž účinky jsou známé tisíce let. Dopřejte tuto péči i svým zvířecím miláčkům!
Prohlédnout produkty
Bez chemie

Základem našich přípravků jsou esenciální  a rostlinné oleje a másla vysoké kvality. Vyhýbáme se umělým konzervantům a stabilizátorům. Důvěřujeme přírodním surovinám.

oranžový list ikona
Vytvořeno přírodou

Silice a další látky obsažené v rostlinách pomáhají při různých zdravotních potížích. Rostliny svými produkty reagují na setkání s okolními bakteriemi, viry, plísněmi či parazity. Jejich komplexní složení nelze nahradit.

Český produkt

Jsme českou společností s dlouholetou praxí v oblasti aromaterapie pro zvířata. Receptury našich produktů vytváříme sami na základě vlastních zkušeností a odborných znalostí.

Poraďte se s našimi specialisty!

Zvířecí poradna

Má váš zvířecí miláček nějaký konkrétní problém? Nebo s našimi přípravky teprve začínáte a zajímá vás, jak na to? Naše poradna je Vám k dispozici!

U nás si vybere každý

Často se nás ptáte

Co znamenají symboly na produktech?

Éterické/esenciální oleje spadají pod tzv. nařízení CLP o klasifikaci, označování a balení látek a směsí, kterým se musí řídit každá členská země EU. Nařizuje povinnosti ohledně obsahu etikety, jakým způsobem má vypadat balení a hlavně klasifikuje různé chemické látky. Symboly tedy uvádět musíme, i když mohou výstrahy při běžném používání, tedy v malých množstvích či ředěních, působit přehnaně.

Jsou produkty šetrné k přírodě?

Rostlinné a esenciální oleje jsou složky, které si vytváří samy rostliny. Jedná se o čistě přírodní suroviny. V našich výrobcích se nespoléháme na syntetické složky, díky čemuž jsou přípravky šetrné k vašim domácím mazlíčkům, vám samotným i k přírodě.

Jsou přípravky bezpečné pro moje zvíře

Přípravky AROMAFAUNA procházejí schvalováním na Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, během kterého musí být doložena nejen účinnost, ale i bezpečnost přípravku pro zvíře, chovatele i životní prostředí. Nutno podotknout, že ne všechny přípravky, které jsou na trhu dostupné, toto kritérium splňují. Proto doporučujeme spoléhat na výrobce, kteří přípravky mají schválené u příslušné instituce. Produkty vytváříme nejen na základě našich zkušeností, ale i odborných a vědeckých poznatků o rostlinných silicích.

Nejsou tyto veterinární přípravky nebezpečné pro člověka?

Postupy výroby a suroviny pro přípravky AROMAFAUNA jsou svou kvalitou shodné s aromaterapeutickými kosmetickými přípravky společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s. Pro zvířata však nepoužíváme výrazně aromatické a dráždivější esenciální oleje, vzhledem k jejich citlivému čichu a často menší tělesné hmotnosti. I z tohoto důvodu přípravky velmi dobře snášejí i lidé s citlivou pokožkou a ekzémy a při aplikaci není potřeba ochranných prostředků.

Nestačí na psa používat běžnou lidskou kosmetiku?

Doporučujeme používat přípravky vytvořené na míru přímo pro konkrétní zvířecí druh. Např. psí kůže je mnohem slabší než lidská. Vrchní zrohovatělá část lidské kůže většinou sestává z 10-15 vrstev buněk (keratinocytů), u psa pouze ze 3-5.Dalším důvodem, proč pro zvířata nepoužívat běžnou lidskou kosmetiku, je rozdílné pH (kyselost) kůže. Člověk má pH kůže kyselé, pohybuje se v rozmezí 4-6, tomu jsou přípravky přizpůsobeny. Naopak pes má pH spíše zásadité, většinou v rozmezí 7-8. Pokud je fyziologická hodnota pH kůže změněna, neprospívá jí to. Dochází navíc k poškození přítomné přirozené kožní mikroflóry chránící kůži před uplatněním patogenů.Zvířata a speciálně psi mají několikanásobně lepší čich než člověk. Do produktů pro zvířata tak volíme méně dráždivé éterické oleje s méně výrazným aromatem, přípravky odpovídají jejich specifickým dermatologickým problémům.

Instagram @aromaterapiefauna