AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro ptáky doporučujeme

Aratinga sluneční

20.04.2020

Je velice oblíbený druh papouška mezi chovateli okrasných ptáků. Ve volné přírodě se vyskytuje v Jižní Americe. V době hnízdění žijí v párech, jinak se shlukují v hejnech. Hnízda mají v dutinách stromů, hlavně v kmenech palem.

přečíst článek

Eklektus různobarvý

24.02.2020

Je jediným žijícím druhem rodu eklektus. Vyskytuje se na území Austrálie, Nové Guiney až po Šalamounovy ostrovy. Obývá dešťové lesy, kde hnízdí v dutinách stromů.

přečíst článek

Zebřička pestrá (Taeniopygia guttata)

10.02.2020

Samec má pestřejší zabarvení, rezavé tváře a bílé tečky na bocích. Samice je celá v jedné barvě, může být dle mutací bílá, šedá, hnědá. Vždy je poznáte podle oranžového zobáčku.

přečíst článek

Papoušek šedý – žako

18.11.2019

CITES – úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (Washingtonská úmluva), jedná se o celosvětovou kontrolu obchodu. Týká se exemplářů z volné přírody i odchovaných v zajetí – požaduje prokázat původ jedinců i ve vlastnictví soukromých osob.

přečíst článek

ARA ARARAUNA

21.10.2019

Ve volné přírodě se tito velcí papoušci vyskytují v oblastech tropických pralesů Jižní Ameriky, kde se zdržují v malých skupinách. V dnešní době se daří chovatelům tyto druhy rozmnožovat i v našich podmínkách.

přečíst článek

KAKARIKI RUDOČELÝ

10.09.2019

Tento zajímavý papoušek pochází z Nového Zélandu. Nejčastější zbarvení bývá zelené s výrazně červeným čelem a temenem hlavy. Další mutace jsou žlutá, skořicová, straka a modrá. Samci a samice nemají žádné rozlišovací znaky, jen v dospělosti samci bývají mohutnější.

přečíst článek

Papoušci a koupání

02.09.2019

Přirozeností každého ptáčka je koupání ve vodních zdrojích. Když nejsou dostatečně přístupné, postačí i běžná louže. Tam si opečovávají svá peříčka a tím se i čistí od prachu a různých nečistot.

přečíst článek

KORELA

19.08.2019

Hned po andulce druhý oblíbený papoušek, který je vhodný pro začátečníky. Pochází z Austrálie a tam bývá nazýván malým papouškem kakadu - i díky své chocholce.

přečíst článek

Slepice

05.08.2019

Většina našich prarodičů by si bez slepic nedokázala představit svůj dvorek. Nenáročný zdroj vajec, tak prospěšných pro naše tělo.

přečíst článek

AGAPORNIS

29.07.2019

AGAPORNIS pochází z jihozápadní Afriky, je velice oblíbeným pro svou pestrost a barevnost peří. Tento papoušek je vyhledávaným skotačivým společníkem, který je raději v páru nebo v hejnu. Patří mezi střední papoušky, kteří se dožívají až 15 let. Jde o aktivní, švitořivý a nenáročný druh, vhodný pro začátečníky.

přečíst článek