AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Jak na blechy s aromaterapií

18.01.2017

Jak na blechy s aromaterapií

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku „ve škole se objevily vši“ a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši, neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají, pokud ano, tak na chvíli. Rodiče dětí i majitelé pejsků neustále hledají, jak na tyto parazity.

 

 

Pojďme na ně s aromaterapií!

 

Letos na jaře se ani Artíčkovi blechy nevyhnuly. První zjištění - máme blechu. Artíka jsem vykoupala v mycím oleji HY-INSI, který jsem posílila éterickým olejem INSEKTIN. Profénovávám, hledám, zatím dobré, ale v jeho dlouhé srsti je to problém. V hlavě přemítám, kde jsme k ní přišli? Druhý den se Artík drbe a já nacházím další a další blechu. Manžel konstatuje: " Je to vážné, to s bylinkami nezvládneš.“ Oponuji, že chemii na Artíka nedám a jdu do boje s blechami. Pelíšky jsem vyprala, postele, sedačku i koberce stříkám INSI- sprayem. Artíkovi denně na stole profénovávám jeho dlouhou srst a hledám, používám INSI-‑SPRAY a kapu FAUNA SPOT. Další blecha! Daneta a Godý nic, jen Artík.

 

 

Míchám mycí olej HY-FLEA 1 : 1 s vodou a prostříkávám Artíkův kožíšek. Dostávají ENDOPARAZIN vnitřně. Manžel kupuje chemický šampon proti blechám. Doma nasadí brýle a pročítá návod, také nežádoucí účinky: „.zarudnutí pokožky, možné vypadání srsti. No, to na Artíčka nemůžeme dát!“

 

 

Dobře, připravíme blechám takové prostředí, že se jim u nás líbit nebude. Denně prostříkávám postele, sedačku, pelíšky, koberce, vždy přikrývám igelitem. INSI‑SPRAY střídám s FAUNA DESINFEM. Luxuji, podlahy vytírám AROMA SANITOLEM. Byt krásně voní, blechy a ani roztoči nemají šanci.

 

 

Artíka stále kontroluji a prosříkávám také, samozřejmě i Danetku s Godýnkou. Nedrbe se a blechy již nenacházím. Zkracuji úklidové intervaly a prostříkávám, tak 3× do týdne. Čisto, vydezinfikováno, voňavo. Třítýdenní boj je za námi a bez chemie. Preventivně stále prostříkávám 1× do týdne, vždy přikryji igelitem. Možná už ani ne preventivně, ale ta vůně by mi scházela.

 

 

Můžete mi oponovat, že při použití chemie by boj s blechami byl rychlejší. Možná, asi, nevím, nemám vyzkoušeno.

 

 

O tom, že to jde jenom s aromaterapií, jsem se přesvědčila. A tak, jak jsem se zlobila, kde jsme k blechám přišli, jsem nyní za tuto zkušenost ráda. Byt krásně voní a blechám se u nás líbit nebude.

 

Daniela Čermáková