AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

PAPENDO

14.01.2016

PAPENDO

Před několika měsíci, vlastně již roky, rozšířila řadu AROMAFAUNA směs éterických olejů ENDOPARAZIN. Když jsem zasílala do tiskárny požadavek na 5000 ks etiket, na mysl mi přišla otázka: „Jak dlouho bude trvat, než se vypotřebují…?“ Za tuto myšlenku jsem se již mnohokrát zastyděl.

 

 

Vnitřní parazité jsou větší problém, než jsem si myslela. Lidé je často řeší nejen u svých domácích mazlíčků.

 

 

V začátcích éry ENDOPARAZINU jsem byla mile překvapena, kolik lidí řeší vnitřní parazity i u sebe a svých dětí. Není dne, abych neodpovídala na dávkování u psů, koček, opeřenců či u lidí, dokonce dětí.

 

 

ENDOPARAZIN začali mnozí používat vnitřně pomocí želatinové tobolky. Ve většině případů používali 1 kapku na 7 kg váhy na den po dobu 7–10 dní. Někteří z nás vyzkoušeli i dávku větší…a přežili. Problém byl, pokud se jednalo o menší zvířata, která potřebovala například půl kapky. Řešením bylo smíchání s paštikou nebo masem nebo strouhankou či psylliem. Některé maminky místo tobolek začaly olej kapat na piškot, a to psům i dětem. Problém se objevil, pokud jsme potřebovali čtvrt kapky nebo ještě méně. Zde jsem doporučovala ředit olej s pupalkovým olejem.

 

 

Toto vše mne motivovalo k dalšímu zkoušení, novým možnostem aplikací. Moje chlupaté holky se staly „pokusnými zvířaty“. Dostávají „smradlavý“ ENDOPARAZIN na krmení, miska je i s olejem vymetená. Aplikace pomocí sušených bylinek prošla také. Upozorňuji, že násilí jsem nepoužila. Dokonce pokud jsem olej na krmení nepřidala, koukala na mne Leatitia divně. Něco jí chybělo… Po podávání se v exkrementech objevily převážně škrkavky. Více jsem nezjišťovala. Vzhledem k tomu, že moje „malá“ Piper podstupuje výcvik „pasení oveček“, bude tento olej nedílnou součástí jejího krmení. A opravdu nemám obavu o jejich zdraví.

 

 

Potíže s vnitřními parazity mají i drobní ptáci. Díky tomuto problému začala spolupráce s Ing. Janou Kamberskou. A je to tady, přichází novinka PAPENDO, směs olejů. Její použití je vhodné u opeřenců i u ostatních zvířat nižší váhové kategorie. Jak olej aplikovat? Postačí nakapat na potravu, kousek suchého chleba, piškot. Doporučené dávkování je 1–3 kapky na 400 g váhy. Jak jsem již nastínila, tento doplněk bude vhodný pro stejné účely jako ENDOPARAZIN. Základ tvoří rýžový olej, který je vhodným dietetikem.

 

 

Rýžový olej má značný hypocholesterolický účinek. V porovnání s ostatními potravinovými oleji pomáhá výrazně snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Tento účinek je přisuzován složkám tokotrienoly a tokoferoly (vitamin E) a oryzanoly. Tyto složky se získávají z rýžových otrub. Potravinové oleje bohaté na polynenasycené mastné kyseliny jsou známé pro svoji schopnost snižovat celkový krevní cholesterol a zároveň snižují výhodný cholesterol HDL, zatímco rýžový olej, jak bylo zjištěno, zvyšuje HDL (výhodný) cholesterol a zároveň snižuje LDL (špatný) cholesterol v lidském těle.

 

 

Neem, Nimba, Zederach indický či Azadirachta indica. Všemi těmito termíny je nazýván jeden stejný zelený tropický strom, který je v ajurvédské medicíně považován téměř za všelék. Donedávna rostl také ve střední Evropě. Odolnost tohoto stromu vůči hmyzu a nakažlivým nemocem je dokladem jeho léčivých vlastností. Je známý pro své antibakteriální a antivirové účinky, působí protizánětlivě a podporuje imunitu. Všechny části rostlin se používají pro širokou škálu neduhů zejména na horečky, bolení v krku, nachlazení, chřipky, plísňové infekce, únavu, kožní nemoci, cukrovku.

 

 

Neemový olej se v ayurvédské medicíně používá jako antibiotikum, antimykotikum, protivirový a protiparazitální prostředek. Ayurvéda jej využívá také pro silný hojivý efekt při kožních potížích jako jsou akné, ekzémy, rány, popáleniny, restartuje kůži a podkoží, zabraňuje tvorbě jizev.

 

 

Mezi další použité oleje patří česnekový, tymiánový, šalvějový, hřebíčkový, jalovcový a tújový.

 

Doplněk jsem podávala i svým chlupatým holkám, byly spokojeny. Naši chlupatou rodinu tvoří i kluk Džango, černobílá Border colie. Džango je pracovní pes vhodný k pasení oveček. Od mala je vybíravý v jídle, takže byl výborným „testovatelem“. Světe, div se, maso  s tímto olejem pojídal bez potíží.

 

Doufám, že novinku oceníte stejně dobře jako my. Opět jde o přípravek, který je pro zdraví našich miláčků a naše.

 

 

Michaela Švorcová