NEMOC U PLAZŮ
23.03.2022
Když se rozhodnete pro koupi nového mazlíčka, je dobré si o něm něco nastudovat, protože každé zvíře má své speciální požadavky na životní prostředí, teplotu, výživu a péči.
přečíst článekNaše produkty
Pro psy
• Vaše zkušenosti - psi
• Pro psy doporučujeme
• Výchova psů
Pro kočky
• Vaše zkušenosti - kočky
• Pro kočky doporučujeme
Pro koně
• Vaše zkušenosti - koně
• Pro koně doporučujeme
Pro ptáky
• Vaše zkušenosti - ptáci
• Pro ptáky doporučujeme
Pro drobná zvířata
• Vaše zkušenosti - drobná zvěř
• Pro drobná zvířata doporučujeme
Pro plazy
• Vaše zkušenosti - plazi
Pro lidi
23.03.2022
Když se rozhodnete pro koupi nového mazlíčka, je dobré si o něm něco nastudovat, protože každé zvíře má své speciální požadavky na životní prostředí, teplotu, výživu a péči.
přečíst článek23.03.2022
Než si pořídíte vodní želvičku, potřebujete pár dobrých rad. Musíte si uvědomit, že toto zvířátko nebude klasickým ochočeným domácím mazlíčkem. Dožívají se vysokého věku a neplatí řeči „v malém prostoru vám nevyroste“, dorůstají totiž až 25cm po celé délce krunýře.
přečíst článek22.03.2022
Přírodní látky v podobě éterických olejů mohou přinášet řadu benefitů i plazům. Důležitý je také kvalitní zdroj těchto produktů. Musí se jednat o přípravky z rostlinných surovin, syntetické alternativy postrádají terapeutickou hodnotu a mohou naopak škodit.
přečíst článek22.03.2022
Jedná se o specifické odolné bakterie se zvláštní stavbou buněčné stěny. Při infekci pronikají dovnitř buněk. V laboratoři musí být kultivovány na speciálních bakteriologických půdách, rostou pomaleji než běžné bakterie, některé dokonce týdny až měsíce.
přečíst článek22.07.2021
V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.
přečíst článek25.08.2020
Nemoci plazů se projeví ve změně chování, zvíře nepřijímá potravu, je bez aktivity, více se ukrývá a spí. Některé druhy reagují agresivně (hadi, ještěrky), některé zase změní barvu kůže (chameleoni), želvy mají převážně zavřené oči.
přečíst článek23.06.2020
Pro hady, ještěrky, želvy a jiné plazy je velmi důležitá správná teplota a vlhkost v teráriu. Právě zmiňované teplo a vlhko tvoří ideální podmínky pro plísně a jiné mikroorganismy. Proto je péče o příbytky terarijních mazlíčků nezbytná.
přečíst článek12.05.2020
Ve volné přírodě se vyskytuje pouze v Austrálii, kde je chráněným druhem. Jejím přirozeným přírodním prostředím jsou suché a polosuché lesy, křovinaté planiny, polopouště a pouště – oblasti s nedostatkem srážek.
přečíst článek17.02.2020
Jsou to nejvíce zbarvení chameleoni, kteří jsou pro to velice žádaní. Ohromí vás svojí velikostí. Jedná se o největší druh, který dorůstá v dospělosti až 50 cm. Samci jsou podstatně větší a nápadnější než samice.
přečíst článek04.02.2020
Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.
přečíst článek