AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro plazy doporučujeme

NEMOC U PLAZŮ

23.03.2022

Když se rozhodnete pro koupi nového mazlíčka, je dobré si o něm něco nastudovat, protože každé zvíře má své speciální požadavky na životní prostředí, teplotu, výživu a péči.

přečíst článek

VODNÍ ŽELVY

23.03.2022

Než si pořídíte vodní želvičku, potřebujete pár dobrých rad. Musíte si uvědomit, že toto zvířátko nebude klasickým ochočeným domácím mazlíčkem. Dožívají se vysokého věku a neplatí řeči „v malém prostoru vám nevyroste“, dorůstají totiž až 25cm po celé délce krunýře.

přečíst článek

ÉTERICKÉ OLEJE VHODNÉ PRO PLAZY

22.03.2022

Přírodní látky v podobě éterických olejů mohou přinášet řadu benefitů i plazům. Důležitý je také kvalitní zdroj těchto produktů. Musí se jednat o přípravky z rostlinných surovin, syntetické alternativy postrádají terapeutickou hodnotu a mohou naopak škodit.

přečíst článek

MYKOBAKTERIE V CHOVU PLAZŮ

22.03.2022

Jedná se o specifické odolné bakterie se zvláštní stavbou buněčné stěny. Při infekci pronikají dovnitř buněk. V laboratoři musí být kultivovány na speciálních bakteriologických půdách, rostou pomaleji než běžné bakterie, některé dokonce týdny až měsíce.

přečíst článek

Suchozemské želvy

22.07.2021

V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.

přečíst článek

Zdravotní problémy u plazů

25.08.2020

Nemoci plazů se projeví ve změně chování, zvíře nepřijímá potravu, je bez aktivity, více se ukrývá a spí. Některé druhy reagují agresivně (hadi, ještěrky), některé zase změní barvu kůže (chameleoni), želvy mají převážně zavřené oči.

přečíst článek

ŠETRNÁ DEZINFEKCE TERÁRIÍ

23.06.2020

Pro hady, ještěrky, želvy a jiné plazy je velmi důležitá správná teplota a vlhkost v teráriu. Právě zmiňované teplo a vlhko tvoří ideální podmínky pro plísně a jiné mikroorganismy. Proto je péče o příbytky terarijních mazlíčků nezbytná.

přečíst článek

Agama vousatá – australská

12.05.2020

Ve volné přírodě se vyskytuje pouze v Austrálii, kde je chráněným druhem. Jejím přirozeným přírodním prostředím jsou suché a polosuché lesy, křovinaté planiny, polopouště a pouště – oblasti s nedostatkem srážek.

přečíst článek

Chameleon pardálí (Furcifer pardalis)

17.02.2020

Jsou to nejvíce zbarvení chameleoni, kteří jsou pro to velice žádaní. Ohromí vás svojí velikostí. Jedná se o největší druh, který dorůstá v dospělosti až 50 cm. Samci jsou podstatně větší a nápadnější než samice.

přečíst článek

Štíři (Scorpionida)

04.02.2020

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.

přečíst článek