AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Moje zkušenosti s aromafaunou

27.05.2019

Moje zkušenosti s aromafaunou

Dlouhých a krásných deset let vlastním 12-ti letého valacha, křížence appaloossa X pony. Tato kombinace americké vytrvalosti a poníkovské tvrdohlavosti je někdy k neuvěření. Je to milovník terénů, vydrží běhat hodiny a hodiny, několik dní za sebou. Běžel by, dokud by mu nedošel dech.

 

Jako malí (já 14 let, on 2 roky) jsme začínali na základech přirozené komunikace. Sedli jsme si takzvaně jako „ prdel na hrnec “. Nikdy mě nenechal ve štychu, naopak. Nastala situace, kdy mi doslova zachránil život, když mě cizí kůň povalil na zem a jeho kopyta mi lítala kolem těla. Ocitla jsem se v situaci, ze které nešlo vybruslit. Vyběhl mi na pomoc, valachovi dal několik výchovných kopanců a odehnal ho na druhý konec výběhu. Je to kůň obranář, ale umí být i vtipálek o tom žádná.

 

Miluji ho jako své dítě, pro které chci jen to nejlepší.

 

Dle mého názoru je to nejlepší Aromafauna. Přírodní „ kosmetika“ pro koně (a celkově pro zvířata).

Jako první jsem vyzkoušela mycí olej HY-INSI, když jsme byli na prodlouženém víkendu na chatě u lesa. Celodenní vyjížďky kopcovitým terénem a spousta otravného hmyzu. Pot z celého dne byl pro něj nesnesitelný a omývání v říční vodě příliš nepomáhalo. Rozhodně ne proti mouchám a klíšťatům. Ze své cestovní tašky jsem vytáhla HY-INSI, naředila dle doporučeného dávkování a dopřála mu příjemnou celotělovou koupel. Krásně voněl. Alespoň mně, mouchám už tolik ne. Díky tymiánu, hřebíčku, bazalce má tento mycí olej opravdu repelentní účinky. V kombinaci s INSI SPRAY jsme měli oba klid.

 

Další produkt, velmi oblíbený, je HOOFINOL BALM. Za poslední roky bylo opravdu málo srážek a kopyta dostávala celkem zabrat. Suchá, popraskaná, citlivá. Mazala jsem je vším možným, a HOOFINOL BALM zvítězil. Používám ho přes jaro a léto, od podzimu v kombinaci HOOFINOL CAREHOOFINOL RAPID při výskytu hniloby. Jakmile vidím náznak, začnu je používat, a do pár dnů ani památka.

 

Je až neuvěřitelné, co příroda dokáže.

 

L.H.