AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

18.01.2018

Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!

 

Pan Hadek nás na školení naučil míchat krémy, masky, masážní oleje pro sebe i zákaznice, a to bez chemických konzervantů. Jak se tak při kosmetice povídá, přichází řeč na různé potíže a neduhy. To mě donutilo začít přemýšlet o různých léčivých mastičkách.

 

 

Když jsem ve stáji viděla, co stojí výjezd veterináře a jaké chemikálie dávají koním, bylo mi z toho špatně! Začala jsem tedy na tržné rány a kousance pokusně míchat mastičky.

 

Na 50 ml krémového základu 10 kapek tymiánu,10 kapek šalvěje lékařské, 15 kapek levandule. Mazala jsem místa kolem rány, ta se začala stahovat, přestala hnisat. Ale hlavně bylinky odpuzovaly hmyz! Za týden měla kobylka ránu téměř zhojenou a za další týden úplně v pořádku. Vůni těchto olejů kupodivu snášeli koníci velmi dobře. Na plíseň kopyt jsem použila Fauna Desinf a opět perfektní výsledek!

 

 

To samé jsem potom použila u synovce ošklivě pokousaného psem. V nemocnici mu ránu špatně vyčistili a sešili. Stehy praskly a rána ošklivě zhnisala. Nemůžu ani popsat v jakém byla ruka stavu, protože by se Vám udělalo špatně! Několikrát denně do rány stříkal Thymicon a mazal mastí, co jsem vymyslela na koníky. Po 14-ti dnech jsem doslova zírala, jak se rána perfektně vyhojila – skoro bez jizev. A hlavně bez antibiotik!

 

 

S touhle mastí jsem měla úspěch i u roztříštěné paty – velký otok, bolesti a obavy o žíly. Pouze jsem ji doplnila o 15 kapek jalovce, který odvodňuje. A to i přes přísný zákaz doktora to čímkoliv mazat. Pan doktor jenom zíral, jak se to krásně hojí.Tuto mast s jalovcem jsem použila i na flegmonu u koně–mízní a lymfatický problém. Otoky zmizely a koník vesele běhá i bez antibiotik!

 

Příroda je prostě mocnější než člověk. :-)

 

Jana Sandecká

kosmetikajanasandecka@seznam.cz