AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Kůň a aromaterapie

09.05.2018

Kůň a aromaterapie

Už od mala jsem milovnice koní. V lednu 2017 jsem si koupila koníka, na kterém jsem dva roky jezdila. Je to anglický plnokrevník a jmenuje se Tajnaron.

 

V srpnu jsem občas koníka půjčovala na vyjížďky a z jedné se mi vrátil zraněný. Po vyšetření ultrazvukem se ukázalo, že má natrženou šlachu. Léčba trvala půl roku. Nemohl chodit do výběhu, jen chodil na procházky. Během toho si stačil ve stáji rozrazit hlavu, nastydnout a zapříčinit si „blbnutím“ na zadní noze zánět.

 

Ve stáji se nudil, energie měl na rozdávání, ale běhat zkrátka nemohl. Musel vydržet, až se šlacha zahojí. Snažila jsem se mu alespoň zvýšit imunitu a co nejrychleji zahojit rány, které si způsobil. Na podporu imunity jsem sáhla po éterickém oleji ROZMARÝN, dvakrát denně 10 kapek na oves/mrkev/jablko. Na ránu, která se mu zanítila, jsem kapala LEVANDULI. V období zranění jsem masírovala šlachu nejdříve REGENCOOLEM, aby se mu šlacha zchladila. Po kontrole fauna thermolem na noc, který šlachu prohřál, což mi bylo doporučeno veterinářkou. Nyní pomalu zase začíná postupně trénovat a právě po tréninku, kdy je šlacha namáhána, mažu opět přípravkem REGENCOOL na ochlazení a zklidnění.

 

Dále bych zmínila HELP balzám, který používám na menší ranky. Jelikož jsou spolu tři koníci v jednom výběhu, stává se, že se při hře kousnou, štípnou aj. V létě odháním hmyz směsí éterických olejů INSEKTIN. Osobně používám vyšší koncentraci, než která je doporučována. Tak je dostávám zase pomalu do psychické a fyzické pohody. A poučení pro mě? Nikdy nepůjčovat svého koně.

 

Sára Celundová

Poznámka: Přípravek REGENCOOL bude v prodeji v brzké době.