AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně doporučujeme

JE ČAS NA KOUPEL

26.04.2023

Koně začínají línat a svědí je celé tělo. Pomoct jim můžeme speciálními mycími oleji a jinými přípravky, které šetrně pečují o jejich srst a pokožku.

přečíst článek

MRAZY, JARO A ZASE MRAZY…

20.01.2023

Modlíme se za příchod opravdového jara, až louky vyschnou a koně podstoupí důkladnou koupel. Nejen že jim odlehčíme od nahromaděné soli z potu, od prachu a jiných nečistot, ale dojde k ošetření kůže a srsti. Dokonalého výsledku dosáhneme díky mycím olejům.

přečíst článek

PODLOMY - NOČNÍ MŮRA KOŇÁKŮ

20.01.2023

Od podzimu do jara můžou koně a jejich majitele pořádně potrápit podlomy. Typickým příznakem jsou strupy na kůži končetin. Pro některé koně je tento jev velmi nepříjemný a léčba bývá zdlouhavá.

přečíst článek

JAK ZKLIDNIT KONĚ?

13.05.2022

Stejně jako u lidí, i u koní je možné využít aromaterapii pro ovlivnění jejich chování, emocí. Pomocí éterických olejů můžete pomoci koně zklidnit ve stresových situacích, při přepravě, při přesunu do nové stáje, … Nebo jej naopak můžete povzbudit při apatii.

přečíst článek

KANUKA - SKVĚLÝ POMOCNÍK I PRO KONĚ!

13.05.2022

Divoká zvířata vyhledávají k odpočinku místo pod kanukou, aby je svými repelentními schopnostmi ochránila před nepříjemnými parazity, zejména klíšťaty a komáry.

přečíst článek

RAO - DUŠNOST U KONÍ

13.05.2022

Rekurentní obstrukce dechových cest - RAO (z angl. Recurrent airway obstruction) je chronické onemocnění dýchacího systému u koní zahrnující různě intenzivní zánět a zúžení průdušek. Jak s ní můžete bojovat?

přečíst článek

JARNÍ PASTVA...

13.05.2022

Šťavnatá, zelená, plná živin. A právě proto, že má takové „grády“, je potřeba na ni koně postupně navyknout.

přečíst článek

LETOŠNÍ BLÁTIVÁ ZIMA

13.05.2022

Mrazu málo, deště moc. Nezpevněné výběhy dostaly zabrat, stejně jako nohy našich koní. Jedním z nejčastějších onemocnění jsou podlomy.

přečíst článek

ROSTLINNÉ OLEJE VE VÝŽIVĚ KONÍ

13.05.2022

Koně jsou od přírody býložravci, jejich přirozená strava neobsahuje téměř žádný tuk. Proto je třeba tuk koňskému organismu dodávat.

přečíst článek

PODZIMNÍ ODČERVENÍ

24.09.2021

Podzimní pročištění je stejně důležité jako to jarní.

přečíst článek