AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně doporučujeme

PAPILOMATÓZA

02.03.2020

Znáte to. Je krásný den, vyčistíte svého koně, nasedláte. Je čas na uzdečku a přijde vám, že kůň je citlivější na uši víc, než kdy dřív. Možná si uvědomíte, že kůň podobně reaguje delší dobu, jen jste tomu nevěnovali dostatek pozornosti.

přečíst článek

CPL – CHRONICKÝ PROGRESIVNÍ LYMPHOEDÉM

20.01.2020

snížená elasticita kůže.Onemocnění převážně chladnokrevných, fríských koní, irských cobů a ostatních, pro které jsou charakteristické rousy.

přečíst článek

CHŘIPKA?

18.11.2019

Změna počasí s sebou nese spoustu nástrah a chřipka je jednou z nich. Na cestách všudypřítomný kapesník a nosní olej. Už jsme za život pár chřipek prodělali, dalo by se říci „bez problémů“, ale co třeba koně?

přečíst článek

BORELIÓZA U KONÍ

21.10.2019

Ano, i koně se mohou nakazit boreliózou. Toto onemocnění se velmi těžko diagnostikuje. Většinou veterinář musí vyloučit všechny ostatní onemocnění s podobnými příznaky.

přečíst článek

VELKÝ ÚKLID

17.09.2019

Je tu konec léta, zvířata vykoupaná, spokojená a vy se psychicky připravujete na generální úklid sedlovny? Vše vynosit, zamést a nakonec vydesinfikovat a vytřít.

přečíst článek

ANGLICKÝ PLNOKREVNÍK

22.07.2019

Nejrychlejší plemeno, vyšlechtěné v Anglii během 18. století. První byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke.

přečíst článek

Hříbě

15.07.2019

Dlouhých 333 dní čekáme, než vše doroste a dozraje tak, jak si to příroda nastavila. 1. měsíc je jeho velikost pouze 1 cm, koncem 4. měsíce dokážeme určit pohlaví.

přečíst článek

SVRAB

08.07.2019

Původcem tohoto kožního onemocnění je zákožka svrabová nebo další roztoči, jako např. Chorioptes nebo Psoroptes. Je to malý, okem téměř neviditelný tvor. Má kulaté tělo s mírně vypouklou hřbetní částí, ze které rostou chlupy.

přečíst článek

VITAMÍN C

18.06.2019

Nejrychlejší plemeno, vyšlechtěné v Anglii během 18. století. První byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke. Jeho syn Jig a vnuk Herod jsou zakladateli skvělé linie dostihových koní.

přečíst článek