AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně

Aromaterapeutické prostředky vhodné k péči o koně

kone

 

SMĚSI ÉTERICKÝCH OLEJŮ

AROMATERAPIE FAUNA VYUŽÍVÁ DARŮ PŘÍRODY, ABY VYTVOŘILA RŮZNÉ SMĚSI ÉTERICKÝCH OLEJŮ S ŠIROKÝM POLEM PŮSOBNOSTI

 

 

 

Přípravky na kopyta

Široké pektrum antimikrobiálních účinků éterických olejů využíváme v naší řadě výrobků určených pro péči o kopyta. Jedná se o produkty jak pro denní péči, tak pro kopyta trpící např. hnilobou. Pozitivem je, že jejich složení není toxické pro lidi ani zvířata, nehrozí ani nebezpečí při pozření.

 

HOOFINOL RAPID

 

HOOFINOL CARE

 

HOOFINOL BALM

 

 

Směsi éterických olejů - antipazitní a uklidňující

Aromaterapie fauny využívá darů přírody, aby vytvořila různé směsi éterických olejů s širokým polem působnosti. Při používání koncentrovaných éterických olejů doporučujeme opatrnost.

 

ENDOPARAZIN

 

ANTIPARAZIN

 

INSEKTIN

 

GELSINEX

 

TROPFINOL

 

REPELIN

 

 

FAUNA HAPPY

 

 

HOJIVÉ BALZÁMY

Masážní hojivé balzámy se osvědčily především při péči o zvířecí pokožku po operacích, se sklony ke svědění. Jsou vhodné i při výskytu bakterií a plísní či k ošetření análních žláz.

 

HELP BALZAM 

 

 

 

MASÁŽNÍ PŘÍPRAVKY

Masáže jsou prospěšné a blahodárné pro zvířata ve vyšším věku se sklony k bolestivým stavům kloubů a svalů, ale i pro zvířata, která se aktivně věnují různým náročnějším fyzickým aktivitám.

 

 

 

 

 

 

MYCÍ OLEJE

Mycí oleje jsou alternativou běžných šamponů obsahujících tenzidy, které narušují přirozený chemismus pokožky i chlupu. Mycí oleje nesmývají přirozený ochranný film pokožky a srsti. Díky tomu je srst přirozeně lesklá a následné fénování a česání je podstatně jednodušší. Důležité je, že ačkoliv se jedná o oleje, srst po jejich použití není mastná a nepramínkuje. Pomocí mycích olejů jsme schopni zvířatům pomoci od blech a jiných parazitů, či potíží s citlivou pokožkou.

 

 

 

HY-DERMAL

 

 

HY-NEDEMOD

 

 

PŘÍPRAVKY NA SRST A POKOŽKU

Rozčesávání srsti a udržení jejího zdravého vzhledu bývá oříšek. Přípravky na srst a pokožku obsahují oleje nejvyšší kvality a důležitý panthenol. Díky této kombinaci brání přípravky utváření dredů, chlup získává přirozený lesk a neláme se.

 

FELLEOL

 

 

 

 

 

 

DEZINFEKČNÍ PŘÍPRAVKY

Bakterie, viry, plísně či paraziti jsou našimi stálými společníky. V různých vývojových stádiích přežívají dlouhodobě v našem prostředí - v kobercích, pelíšcích apod. Je tedy namístě ošetřovat tyto předměty dezinfekčními přípravky tak, aby nedocházelo k dalšímu šíření těchto stadií do okolí.

 

 

 

 

SPECIÁLNÍ PŘÍPRAVKY

V průběhu života zvířat se vyskytují speciální situace, které je třeba řešit jak jinak než speciálními přípravky. Ať už se jedná o období hárání, značkování teritorií či ochranu před klíšťaty a parazity.

 

 

 

 

 

Přípravky pro uši a nos

Potíže s ušima umí potrápit psy, kočky, králíky, koně i další druhy zvířat. Ušní oleje jsou vhodné nejen pro preventivní péči, ale mohou pomoci i při zánětu nebo některých parazitárních onemocněních. 

Nosní sliznice zvířat může být negativně ovlivňována nízkou vlhkostí vzduchu. Následně je náchylnější k infekci. V těchto případech využijte nosní olej.

 

 

 

  

 

 

 

 

Ústní přípravky

Dutinou ústní prochází spoustu mikroorganismů. Některé bakterie vytváří zubní plak, díky kterému jsou chráněny proti vnějším vlivům, dobře tak lpí na povrchu zubu. Plak je hlavním podkladem pro rozvoj zánětu dásní. Pokud dojde k mineralizace plaku, mluvíme o tzv. zubním kameni. Pro zdraví zubů a dásní je důležitá vyvážená strava s dostatkem bílkovin, vitamínu a minerálů.

 

 

 

 

  

Dietetické přípravky

Čím mohou éterické oleje pomoci jakou součást potravy? Řada jich vykazuje přímé antibakteriální, protivirové, protiplísňové i antiparazitární účinky, zároveň však podporují vyváženost střevní mikroflóry. Svým působením lehce dráždí střevo, čímž zvyšují produkci zažívacích šťáv a tak podporují trávení 

 

 

 

 

  

PÉČE O KOŽENÉ VÝROBKY

DULEŽITOU SOUČÁSTÍ PÉČE O ZVÍŘATA JE I PÉČE O JEJICH PŘŚLUŠENSTVÍ