AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

SILVESTR, OSLAVY A PSI

09.11.2017

SILVESTR, OSLAVY A PSI

Silvestr – pro člověka znamená mnohé, rozloučení se se starým rokem, přivítání roku nového, oslavy, alkohol, párty, zábavu. Naši čtyřnozí miláčci ale trpí. Psi mají několinásobně vyvinutější sluch než my, lidé, a tak co jsou pro nás rány hlasité, mohou být pro pejska až rány bolestivé. Můj hafan má 50 kg, ale když to začne venku lítat, bez upozornění skočí do postele a zavrtává se mi pod peřinu s hrůzou v očích, co se to zase děje. Ale jakmile mě má nablízku, dokáže i po chvíli usnout.

 

Někteří veterináři nedoporučují psa konejšit, brát na klín a hladit víc, než je obvyklé, ujišťujeme ho totiž ve strachu, že se něco děje. Nejlepší možnost je dát mu oblíbenou hračku a nechat ho v pelíšku, ve vaší blízkosti. Někteří pejsci samozřejmě snášejí hluk lépe, někteří hůře. Páníček by svého psa měl znát a vědět, co pro něj bude nejlepší. Další cesta, jak chlupáče uklidnit, je pomocí nějakého přípravku, léku. Existují uklidňující prášky, sirupy či tablety, které jsou na předpis veterináře a dále sedativa, která se dávají pod dohledem zvěrolékaře, a to v případech, kdy hrozí sebepoškozování či napadení. Pokud ale svého psa budete od malička správně vychovávat a starat se o něj, nic takového by se nemělo stát! Nejsem zastánce chemie, a proto tyto možnosti nedoporučuji. Nevíte, jakou reakci mohou v těle vyvolat a jaké vedlejší účinky nastanou. Pro mě je to vyřešení problému vytvořením nového. Pokud uznáte za vhodné, že vašemu kamarádovi nestačí k uklidnění pouze vaše přítomnost, zkuste to přírodní cestou. I v tomto případě můžete vyzkoušet moc aromaterapie. Přípravek FAUNA HAPPY je směs éterických olejů a díky obsaženým složkám může mít uvolňující a uklidňující účinky. Stačí nakapat nad čumák do chlupaté části nebo kapku přímo do tlamy (směs se nesmí používat dlouhodobě ve vysoké koncentraci). Nejlepší bude vyzkoušet alespoň jednou před samotným silvestrem, jak na psa přípravek působí. Další éterické oleje s uklidňujícími účinky jsou například LEVANDULE, MEDUŇKA, RŮŽOVÉ DŘEVO aj.

 

Jak už se několikrát zmiňovalo, aromaterapie není pouze pro zvířata, nebo vyloženě pro lidi, proto můžete účinky vyzkoušet i na sobě pomocí aromalampy, dřevěného kolečka, tácku či kousku buničiny.

 

Sára Celundová