AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

13.01.2016

Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

 

 

Přípravky AromaFauna vznikly jak pro péči o domácí zvířata, tak i bezpečí jejich i chovatelů. Konec konců, vyrábí se ze stejných surovin jako kosmetika AKH. Mezi časté dotazy patří dotaz, zda je naše kosmetika testována na zvířatech. Co k tomuto dotazu říci.

 

 

Kosmetika AKH neublíží zvířatům a kosmetika AF neublíží lidem. Mnoho preparátů z AKH se dá použít i na zvířata a stejně tak preparáty AF mohou použít lidé. Od mnohých vím, že tomu tak i je. Zde by se dalo říci, že kosmetika pro zvířata je „testovaná“ na lidech.

 

 

Je logické, že francouzskému buldočkovi nebudeme vyhlazovat vráskylecitinovým krémem Leciderma, ale pokud bude mít v záhybech na pokožce-kůži nebo v meziprstních prostorech plíseň nebo kvasinky, můžeme je ošetřit BalzámemMycos. Pokud jej doma nemáme, bude nápomocné Bambuckémásloa Candisan,alespoň do doby, než vám přijde balíček s BalzámemMycos. To platí i obráceně v případě plísní u lidí.

 

 

Takže, jak to vlastně je? Já nevím. Jedno však vím jistě. FIRMA ŽÁDNÉ TESTY, PŘI NICHŽ JE OHROŽEN ŽIVOT KOHOKOLI, NEPROVÁDÍ! Není jich třeba, nepoužíváme žádné látky, které by měly neznámé účinky.

 

 

Všechny suroviny používané k výrobě kosmetiky mají bezpečnostní list. Ten informuje o různých hodnoceních, která požaduje zákon. Bezpečnostní list mají i rostlinné oleje. Jeho součástí jsou různá vyhodnocení: Možná nebezpečí, složení (údaje o jednotlivých složkách), pokyny pro poskytnutí první pomoci, fyzikální a chemické vlastnosti, informace pro přepravu, toxikologické údaje. Tato kolonka je velice zajímavá.

Zde se často píše: Údaje k toxikologickým účinkům: Testovaný druh: krysy, králík.

 

 

V našich bezpečnostních listech bývá napsáno: Toxicita: není toxický, žádné podráždění.

Takže, jak to vlastně je? Jen jako příklad bych uvedla, že i jojobový olej byl testován na zvířatech, a to na bílých krysách.

 

 

Podle jakých kritérií se udělují ty jedinečné certifikáty o netestování kosmetiky na zvířatech? Že by vystavujícím firmám nebylo známo nic o povinných bezpečnostních listech? Nebo o tom vědí a zavírají před tím oči? Certifikát stojí peníze. Že by šlo zase jen a jen o byznys?

 

Michaela Švorcová

m.s@aromafauna.eu