AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Help! Help! HELP BALZAM na HOT SPOT u kocoura!

05.02.2019

Help! Help! HELP BALZAM na HOT SPOT u kocoura!

Z aromafauňáckého kotěte Paragána, kterého jsem vypiplala od malého nechtěného kotěte (vše jste sdíleli se mnou v minulých článcích), je už dospělý vesnický kocour. Jak už to tak bývá, sem tam si z toulek za nevěstou přinese i nějaký ten krvavý šrám. Proto v naší zvířecí lékárničce nikdy nechybí FAUNA DESINF, LEVANDULOVÝ ÉO a HELP BALZAM.

 

Tyto přípravky jsem nesmírně ocenila i posledně, kdy si Paragán nápadně často drbal jedno místo na krku. Potom, kdy se mi ho povedlo odchytnout a částečně zklidnit, jsem zjistila, že má kocour na krku zarudlé místo bez otoku. Okamžitě jsem mu na postižené místo aplikovala na hot spot osvědčený FAUNA DESINF, který obsahuje éterické oleje s antibakteriálními účinky.

 

Ráda bych napsala, že se hot spot ztratil během pár dní, místo toho se ale na pár dní ztratil kocour a mou snahu tak dokonale sabotoval. Když se konečně objevil, měl už na krku vydrbanou krvavou ránu o velikosti koruny. Na řadu přišel plán B. Vydezinfikovat ránu FAUNA DESINFEM, namazat HELP BALZAMEM a obvázat, aby si ji už nemohl dál škrábat. První dva kroky šly lehce, ale už jste někdy zkoušeli dát kocourovi kolem krku obvaz? Mě tahle naivní myšlenka stála hromadu nervů a obvaz vydržel na místě určení celých 30 vteřin!

 

Naštěstí během té chvíle začal tlumit bolest hřebíček obsažený ve FAUNA DESINFU a kocour už pak neměl tendenci se drbat. Díky tomu mohl začít působit i HELP BALZAM. Takhle jsme bojovali ještě 3 dny, ale pomalinku byly vidět výsledky. Rána začínala zasychat, až se na místě vytvořil strup. Po dalším týdnu byl krk téměř zahojený. Na místě, kde měl ošklivou krvavou ránu, zase narostla Paragánova typická stříbrnošedá srst.

 

Iva Šimonková